határ torlódás

Tumultuózus jelenetek a magyar határon

2020.12.20.

A szabadságukra hazatérő vendégmunkások és a járványügyi szabályok változása miatt hatalmas várakozó sorok alakultak ki több határátkelőhelyen Szerbia irányába vasárnap reggel - közölte a rendőrség a honlapján.

A röszkei autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán a személyautóval utazóknak öt, az autóbusszal érkezőknek négy órát kell várakozniuk. Egyórás sorra számíthatnak az autóbusszal Magyarországra érkezők is. A teherforgalomban a kilépő oldalon ötórás a sor.

Az ásotthalmi átkelőnél egy, a tompainál három óra várakozásra számíthatnak a személyautóval utazók. Tompánál a teherforgalomban mindkét irányban egy óra a várakozás.

A szerb kormány a járványügyi szigorításokat egy nappal elhalasztó döntése alapján hétfőtől az országba belépni kívánó külföldi állampolgároknak 48 óránál nem régebbi negatív koronavírustesztet kell felmutatniuk a határon, a szerb állampolgárok viszont akár teszt nélkül is hazatérhetnek, ám akkor tíznapos karantén vár rájuk.

Hatalmas torlódások a határokon a nyugat-balkáni országokba hazatérő vendégmunkások miatt

Dacára a szigorú intézkedéseknek és a figyelmeztetéseknek, amelyekkel a hazautazástól próbálták meg eltanácsolni a Nyugat-Európában dolgozó nyugat-balkáni vendégmunkásokat az ünnepekre, megindult az áradat és hatalmas torlódások alakultak ki a határokon a hétvégén - közölte az RTS szerb közszolgálati televízió vasárnap.

A szlovén-horvát határon szombaton 7-8 órát, de a horvát-szerb, a horvát-boszniai és a magyar-szerb határon is órákat kellett várni a határátlépésre.

Sok török, észak-macedón, szerb és boszniai állampolgár, mint mindig, gépkocsival indult haza pihenni és ünnepelni a karácsonyt és az újévet. Ilyenkor két-három hetet vagy akár egy hónapot is otthon töltenek.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.08
Nem csak az elképesztő, hogy egy widebody városi crossover átment a rostán, hanem az is, hogy ilyen....
2025.04.07
Amíg a versenytársak látszólag rossz irányba indultak el a villanyosítás útján, addig a BMW soha....
2025.04.07
A gyorsabb haladás miatt azt kéri a rendőrség, hogy aki teheti, kerülje el az M1-es autópálya Győr-....
2025.04.07
Rövid kisfilmben mutatom meg az AMTS legmenőbb autóit. ..
2025.04.07
Az amerikai Greenbrier bezárja aradi vagongyárát, amely egyike a cég Romániában működő három....
2025.04.07
És egyáltalán, miért van ezekre szükség?   ..
2025.04.07
Marek Výborný cseh mezőgazdasági miniszter szerint jelentős fennakadásokra kell számítani a....
2025.04.07
Hagyományainkhoz híven idén is a Húsvéti Nyitnikék rendezvényünkkel indítjuk a szezont – családi....
2025.04.07
Az Audi átmenetileg vissza tartja az összes Mexikóban és más tengerentúli piacokon gyártott és az....
2025.04.07
Egyedülálló méretű, egész Kína területét lefedő akkumulátorcsere-hálózatot épít ki a CATL és a....