Toyota

A Toyota a mesterséges intelligencia segítségével kutatja az anyagokat

2017.04.06.

A Toyota az új generációs energiarendszereihez szükséges anyagok fejlesztését szolgáló projekt hatékonyságát mesterséges intelligencia és gépi tanulás segítségével fokozza. Az autózást az elmúlt húsz évben a hibrid technológia révén forradalmasító, 2050-re pedig a hidrogén üzemanyagcellás technológia révén a hidrogén alapú társadalom beköszöntét váró vállalat 35 millió dollárt fektet az anyagtudományi kutatásokba.

A Toyota Kutatóintézet (TRI) szakirányú létesítményekkel, egyetemekkel és vállalatokkal együttműködve folytat anyagtudományi kutatást, amelybe körülbelül 35 millió dollárt ruház be a következő négy év során: a fejlett anyagok tervezését és felfedezését célzó projektben a mesterséges intelligencia is fontos szerepet játszik. A program kezdeti célja az anyagtudomány forradalmasítása, valamint az akkumulátorokban és az üzemanyagcella-katalizátorokban felhasználható új, fejlett anyagok azonosítása, amelyek révén közelebb kerülhet a nulla károsanyag-kibocsátású és szénsemleges járművek megjelenése.

“A Toyota meggyőződése, hogy a mesterséges intelligencia fontos alaptechnológia, amely számos iparágban komoly előrelépést hozhat. Büszkék vagyunk rá, hogy ennek segítségével tolhatjuk kijjebb az anyagtudomány határait.” – fogalmaz Eric Krotkov, a TRI tudományos vezetője. “Az anyagkutatás felgyorsítása segít a tiszta energia jövőbeli alapjainak lefektetésében, ezzel pedig a Toyota célkitűzésének megvalósításában, hogy 2050-re globális szinten 90 százalékkal csökkentsük új járműveink átlagos CO-kibocsátását.”

A kezdeti kutatási projektekben több neves partner is részt vesz: a Stanford Egyetem, a Massachusetts Műszaki Egyetem, a Michigan Egyetem, a Buffalo Egyetem, a Connecticut Egyetem, valamint az anyagtudományra szakosodott brit Ilika vállalat. A TRI emellett további kutató partnerekkel is tárgyalásokat folytat.

A célok eléréséhez a TRI következő programokban is részt vesz:

Az akkumulátorok és üzemanyagcellák új változatainak és anyagainak kifejlesztés

Szélesebb körű projektek a gépi tanulás, a mesterséges intelligencia és az anyaginformatika újszerű alkalmazásának kidolgozására

Új, automatikus anyagkutató rendszerek megalkotása, amelyek egyesítik a szimulációt, a gépi tanulást, a mesterséges intelligenciát és/vagy a robotikát

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.01.31
Vadat gázolt egy kisteherautó és egy személygépkocsi a 8-as főúton, Hosszúperesztegnél lezárták az....
2025.01.31
Olasz stílus, német pontosság és szlovén agy szüleménye a legújabb ezer lóerős, autó, ami nem....
2025.01.31
A baleset miatt tűzoltókra és mentőkre is szükség volt – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2025.01.31
A cikk cím, amit jó eséllyel nem láttál jönni. Mégis mi köti össze a két, egymástól látszólag....
2025.01.31
2025-re továbbfejlesztett kivitelt kap az európai autóvásárlók kedvenc Toyotája, az Európában is....
2025.01.31
Január második felében befejeződtek a szakmai tanulmányi versenyek Csongrád-Csanád vármegyei....
2025.01.31
A rendőrök szabálysértési őrizetbe vették a 37 éves balatonfűzfői férfit - írta a Veszprém....
2025.01.31
Na, de hogy jön ez az autózáshoz? ..
2025.01.31
Egyre hatékonyabbá válnak az alternatív hajtásláncú járművek, a Waberer’s Csoport pedig már....
2025.01.31
A DS Automobiles a Rétromobile 2025 adta kivételes lehetőséget kihasználva ünnepli meg a legendás....