társadalmi felelősségvállalás
A Toyota globális támogatással segíti a nagy-britanniai Kew-ban működő Királyi Botanikus Kertek (Royal Botanic Gardens, RBG) intézményén belül a világ leginkább veszélyeztetett növényfajait érintő, létfontosságú kutatásokat végző, frissen létrehozott kutatási csoport munkáját. A Kew-i növényértékelő egység (Plant Assessment Unit, PAU) által végzett úttörő munka a várakozások szerint felgyorsíthatja a kihalással fenyegetett növényfajok azonosítását. A csoport emellett azokat a tényezőket is igyekszik azonosítani, amelyek a kihalás szélére sodorták a veszélyeztetett fajokat, legyen szó invazív fajokról (pl. új kártevőkről), betegségekről, az élőhely megszűnéséről vagy klímaváltozásról.
A Királyi Botanikus Kertek világelső tudásbázisán alapuló munka elősegítheti a környezetvédő tevékenységek irányítását, és mérsékelheti a globális biodiverzitás hanyatlásának ütemét. A projekt a Toyota támogatását élvezi, amely a Toyota Motor Corporation és a természet megőrzését célzó nemzetközi szövetség (International Union for Conservation of Nature, IUCN) közötti, a Veszélyeztetett Fajok Vörös Listájának felállítását lehetővé tevő, ötéves együttműködés keretében jut el Kew-ba. A cél, hogy a kutatók a jelenleginél jóval alaposabb tudásra tegyenek szert a több mint 28 ezer - köztük számos, az emberiség folyamatosan gyarapodó népessége számára létfontosságú élelmiszerforrásként szolgáló - növényfajt fenyegető kihalásveszély részleteivel kapcsolatban.
Az együttműködési projekt alapvető eleme a Toyota Környezetvédelmi Kihívás 2050 program első fázisának. Ez a hosszú távú, globális kötelezettségvállalás nem kevesebbet tűzött zászlajára, mint hogy mérsékelje a Toyota járműveinek és működésének környezeti hatásait, valamint hogy fejlessze a minket körülvevő természeti környezetet, és megalapozza egy olyan jövőbeli társadalom létrejöttét, amely képes harmonikusan együtt élni a természettel.