szakképzés
Az Audi Hungaria úttörő szerepet játszott a duális szakképzés 2001-es magyarországi bevezetésében, azóta 1700 fiatal szerzett szakmát – fogalmazott az ünnepségen Knáb Erzsébet, aki szerint e képzési forma sikerességét az idő egyértelműen igazolta. A duális szakképzés ideje alatt a tanulók olyan tudásra tesznek szert a győri szakiskolákban és az Audi Hungaria gyakorlati oktatóközpontjában, amelynek segítségével a végzés után biztos munkahely várja őket a motorgyárban és a járműgyártásban.
Díjazottak és díjátadók a Győrben készülő TT sportautóval.
Fekete Dávid alpolgármester arról beszélt, hogy az országot járva sokan felteszik neki a kérdést, mi a titka a győri sikernek?
Évszázados ipari hagyomány, amelyhez több mint húsz éve csatlakozott egy világszínvonalú cég főszereplőként – adta a választ az alpolgármester.
A szakmunkás tanulók az Audi Hungaria legkorszerűbb technológiákkal felszerelt gyakorlati oktatóközpontjában, a termelési területek közelében kialakított tanulóállomásokon és közvetlenül a termelő területek munkatársai mellett sajátíthatják el szakmájukat. A szakképzés eszközparkja 2015-ben egy forgácsolástechnológiai tanműhellyel bővült, ahol a tanulók a legújabb generációs CNC-megmunkálógépeket és technológiákat használva sajátíthatják el a gyakorlati ismereteket. A duális szakképzés sikerességét támasztja alá az is, hogy a vállalat szakmunkástanulói kiemelkedő sikereket értek el idén a Kecskeméten rendezett Szakma Kiváló Tanulója, az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyek, illetve a Budapesten megrendezett Szakma Sztár Fesztivál döntőiben.
Az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. iránt továbbra is nagy az érdeklődés a leendő fiatal munkavállalók körében: az elmúlt hónapban a vállalatnál 110 fiatal kezdte meg képzési idejét, akiknek magas színvonalú oktatását felkészült szakoktatók biztosítják. A gyakorlati képzés mellett a tanulók a győri Lukács Sándor, Pattantyús Ábrahám Géza és Kossuth Lajos szakképző intézményekben sajátítják el szakmájuk elméleti alapjait.