James Allison megítélése szerint az autóversenyzésben mindig kiemelten fontos tényező volt a gumikezelés, az adott gumikeverékek kiismerése és munkára bírása, a Forma–1 Pirelli érában pedig mindez hatványozottan igaz. Az eredményeket sokszor nagyban befolyásolják egyes csapatok hogyan bánnak az aktuális keverékekkel, meddig tudják életben tartani azokat.
A múltban a Mercedes nem tartozott a legnagyobb „gumimágusok” közé, a csapat mérnökei azonban nagyon keményen dolgoztak azon, hogy megértsék a Pirelli keverékeit, és olyan autót készítsenek, ami a lehető legjobban bánik velük.
Az, hogy munkájuk során jobban megismerték a gumikat, technikai igazgatójuk szerint kulcsfontosságú volt az elmúlt évek sikereiben. „A legfontosabb ma az, hogy a lehető legtöbbet hozd ki a gumikból, függetlenül attól, melyik szezonban vagy” – hangsúlyozta a tapasztalt mérnök. „Szerencse, hogy nagyszerű szakembereink vannak, akik komoly tudást és tapasztatot hoznak magukkal. A legnagyobb előrelépés, amit az elmúlt két-három évben elértünk az volt, hogy a jobb gumikezelés irányába fejlesztettük az autót” – tette hozzá.
„Mindig nagyon gyors volt az autónk, de ma már sokkal jobban bánik a gumikkal, mint régebben. Ezért már nem ingadozik annyira a teljesítményünk, már nincsenek annyira kiugróan gyenge versenyhétvégéink. Idén nem voltak komolyabb kilengéseink. A többi csapat is nagyon keményen dolgozik ezen, de én ma a Mercedest tartom a legesélyesebbnek arra, hogy a megfelelő tartományba tudja hozni és ott működtetni tudja a gumikat. Ez lett a mi fegyverünk” – magyarázta.
Allison elismeri, a Pirelli döntése, melynek értelmében 2019-re 0,4 milliméterrel csökkentette a futófelületet, csökkentette a hólyagosodás és a gyors kopás kockázatát, de ettől függetlenül is úgy érzi, csapatának előnye volt ezen a téren. „A keverékek nem voltak nagyon eltérőek a tavalyiaktól. Tavaly három futamon használtuk őket. Tény, hogy nem hólyagosodnak olyan gyorsan. Nem tudom, mi a helyzet a többieknél, de szerencse, hogy nekünk ilyen sok remek szakemberünk van. Fontos volt, hogy megértsük a gumikat, azt, hogyan hatnak rájuk az autó erői, azt, hogy az aerodinamika és a mechanika jól együtt tudjon dolgozni” – fogalmazott a Mercedes technikai igazgatója.