Űrkutatás
A Roszkoszmosz űrkutatási hivatal Twitter-üzenetben számolt be a Vosztocsnij támaszpont második sikeres rakétafelbocsátásáról. A Szojuz mások mellett két orosz Kanopusz meteorológiai műholdat, az S-NET és a D-Star One német távközlési műholdakat és az Egyesült Államok LEMUR típusú hajózást követő és meteorológiai műholdjait vitte magával.
A felbocsátás több mint egy hónapot csúszott azt követően, hogy november 28-án kudarccal végződött egy hasonló küldetés. Az akkor útnak indított Szojuz rakétával 19 műholdat kellett volna pályára állítani, ám azok feltehetően lezuhantak, mert a Fregat fejblokk vezérlőrendszerének algoritmusa "helytelenül határozta meg az elfordulás irányát a harmadik hajtóműfokozat leválása" után. Dmitrij Rogozin űrhajózásért felelős miniszterelnök-helyettes a baleset után egy hónappal a Rosszija 24 hírtelevíziónak megerősítette azt a korábban cáfolt értesülést, amely szerint rakéta elfordulásának irányszögét úgy számították ki, mintha a kazahsztáni Bajkonurból bocsátották volna fel.
Rogozin hangsúlyozta, hogy nem fogadja el azt a védekezést, hogy a baleset egy húszéves szoftver miatt történt. A miniszterelnök-helyettes a baleset okait vizsgáló bizottság megállapításai nyomán "kemény és objektív" kormányzati intézkedéseket helyezett kilátásba. Rogozin "rendszerszintű hibákkal" vádolta a Roszkoszmosz vezetését, és hangsúlyozta a fiatalítás, valamint a technológiakorszerűsítés szükségességét.