közlekedésbiztonság
Az innovatív szemléletformálásért felelős VOZIM intézet kezdeményezéseként közlekedési balesetek súlyos sérültjei, elsősorban gerincsérültek osztják meg személyes élményeiket, tapasztalataikat interaktív, beszélgetős rendezvényeken a magasabb kockázatvállalásra alkalmas fiatalokkal annak érdekében, hogy felkeltsék érdeklődésüket, és erősítsék a biztonságos közlekedésbe vetett hitüket.
VOZIM - peer-to-peer képzések a fiatalok szemléletformálása érdekében (forrás: ERSCharter)
A maradandó fogyatékosságot szenvedett társaiktól a szervezők reményei szerint megtanulják helyén kezelni a közlekedésbiztonság és a tudatos, felelős közlekedés fontosságát. Mindezt olyan szemszögből, amit személyesen átélniük – bízunk benne – soha nem kell majd. A peer-to-peer képzés hagyományosan hatékony módszer a sokkoló szemléletformálásra, ami azonban csak akkor hatásos igazán, ha a megdöbbentő részletek után a résztvevőknek lehetőségük van a téma alapos kibeszélésére. Jelen esetben mindez hozzájárul ahhoz is, hogy a beszélgetés során a tabuk ledöntését követően ép egészséges társaik megtanuljanak együttműködést tanúsítani mozgássérült társaikkal szemben a közlekedésben.
A program a 15-22 év közti korosztályt célozta meg, és 2008-as indulása óta több mint 44.500 fiatalt ért el. 2015 óta Szerbiára is kiterjesztették a tevékenységet, ahol az elmúlt néhány évben már több mint 5000 emberhez juttatták el fontos közlekedésbiztonsági üzeneteiket.