Napenergiával működő autók prototípusait állították ki a napokban a maranellói Ferrari Múzeumban. A konferenciateremben tartott ingyenes kiállítás különlegessége az volt, hogy az egyetemisták által kifejlesztett kísérleti járműveket egy légtérben mutatták be a Ferrari Formula-1-es, együléses gyöngyszemeivel. A kiállítás lehetőséget adott arra, hogy az érdeklődők megismerkedhessenek az Alfredo Ferrariról elnevezett speciális tanintézetben zajló tevékenységgel, fejlesztési projektekkel. A felsőfokú intézményt 1963-ban Enzo Ferrari alapította fia, Alfredo emlékére. „Dino” 1956-ban, 24 éves korában hunyt el. Az intézet azzal a céllal jött létre, hogy magas fokú ismereteket nyújtson a hallgatóknak az autóipari csúcstechnológiákról.
Az Alfredo Ferrari Intézet, az ITS Maker műszaki főiskola, valamint a térség más intézményei - például a Bolognai Egyetem, illetve maga a „nagy” Ferrari - közös kezdeményezést indítottak. A műszaki csúcstechnológiák iránt érdeklődő fiatalokból létrehoztak egy fejlesztő csapatot Onda Solare, azaz Naphullám néven. Az ő munkájuk végeredménye volt a Ferrari Múzeumban kiállított néhány különleges modell.
Ezek között szerepel az Eva 4. Az a gépjármű, amely októberben részt vesz az immár hagyományos World Solar Challenge verseny idei futamán Ausztráliában. A 3000 kilométeres sivatagi megmérettetésre a világ legalacsonyabb fogyasztású járművei kaptak meghívást.
Az Eva 4-et két aprócska elektromos motor hajtja, amelyek a tetőre felszerelt öt négyzetméteres napelemtől kapják a szükséges energiát. A négyüléses járműhöz speciális karosszériát terveztek, amely kiváló aerodinamikai tulajdonságokkal rendelkezik. Haladás közben a lehető legkisebb légellenállást fejti ki, így nagy hatékonysággal tudja hasznosítani a magába szippantott napenergiát.