Porsche AG

Microsoft milliárdos: jó ez a Porsche Taycan, de...

2020.03.17.

Bill Gates, a Microsoft alapítója ezúttal azzal került a nemzetközi sajtó érdeklődési körébe, hogy elárulta, vett magának egy Porsche Taycant. A stuttgarti gyártó első elektromos autójával elégedett a 64 éves milliárdos – írja a Stuttgarter Nachrichten.

 

Mondhatom, eléggé, eléggé cool, a vezetési élmény is rendben van, csak a háromszáz kilométeres hatótáv, az kevés – nyilatkozta.

A Taycan induló ára Németországban 105.607 euró, s ebben gyorstöltő funkció is helyet kapott. Mindez azt jelenti, hogy öt perc alatt lehet feltölteni annyira, hogy legalább 100 kilométeren kitartson az akkumulátor ereje.

Sajtóhírek szerint Bill Gatesnek ez az első elektromos autója. Teljes híve az e-mobilitásnak, a hatótávolságokkal azonban nincs kibékülve. Sok fejlesztésre van szükség ahhoz, hogy ez a probléma megoldódjon – idézik szavait.

Fotó: Porsche

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.07
Aki ötévesnél nem idősebb hibrid vásárlásában gondolkozik, nem kell, hogy márkák tucatjait....
2025.02.07
A repterekéhez hasonlóan szigorú ellenőrzést vezettek be a KRESZ-teszteken.   ..
2025.02.07
Vádat emeltek két volt vizsgabiztos és a vizsgáztatást meghatalmazás alapján intéző társuk ellen,....
2025.02.07
A HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. segítségével Farkas Kevin a Seventytwo Artbox....
2025.02.07
Szalagkorlátnak, majd a zajvédő falnak csapódott egy tehergépjármű az M3-as autópálya Vásárosnamény....
2025.02.07
A Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai 99 gyorshajtót mértek be január ötödik hetében. ..
2025.02.06
A HangZóna mai vendége Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2025.02.06
A Volkswagen új hatékonysági mérföldkövet ért el Dél-Olaszországban, a nardói pályán: egy....
2025.02.06
Orvosi incidens történt a Lufthansa Boeing 747-8 típusú repülőgépén – írja a Bild.   ..
2025.02.06
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában. A....