lízing
A jelentésben kiemelték: továbbra is a kkv-szektor a legnagyobb ügyfélkör, 66,7 százalékos részaránnyal, majd a lakosság és a nagyvállalatok következnek, 19,3 illetve 8,8 százalékkal. A zárt végű pénzügyi lízing a teljes finanszírozott összeg 44 százalékát, 256 milliárd forintot tett ki, a nyílt végű pénzügyi lízing 36 százalékos részaránya 215 milliárd forintnak felel meg - közölték.
Eszköztípus szerint a piac 45 százalékát a személygépkocsi és a kishaszonjárművek, 18,6 szá-zalékát a nagyhaszonjárművek, 15,1 százalékát a mezőgazdasági gépek, 9 százalékát az ingatlan, 7,7 százalékát az egyéb gépek és 3,5 százalékát az építőipari gépek tették ki.
Rámutattak: a retail, azaz a személy- és kishaszongépjármű finanszírozás enyhén csökkent, 194,5 milliárd forintra, 21,5 százalékos volumen csökkenés mellett, miközben az árak 40 százalékkal emelkedtek. Az autópiacon a teljes finanszírozott összeg 71 százalékát a kkv-k vették igénybe, miközben a lakosság részaránya 10 százalék alá zuhant. A nagy haszonjárműveknél a finanszírozott összeg 11 százalékkal, 377 milliárd forintra emel-kedett, a volumen 8 százalékos csökkenése mellett.
A mezőgazdasági gépeknél a finanszírozott összeg csaknem 20 százalékkal emelkedett az első kilenc hónapban 2021 azonos időszakához képest, 89,7 milliárd forintra, változatlan volumen mellett. Legdinamikusabban, a traktoreladások nőttek (56 százalék), de a mezőgazdasági vontatókból is 22 százalékkal többet helyeztek forgalomba a három negyedévben.
A jelenlegi gazdasági környezetben minden piaci szegmensben komoly segítséget jelentenek az államilag támogatott lízingkonstrukciók, amelyek idén 141,6 milliárd forint összegű finanszírozást jelentettek 10 668 szerződés esetében - idézte a közlemény Kőszegi Lászlót, a Magyar Lízingszövetség főtitkárát.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!