Németország

Kétméteres víz a csarnokban: áll a ZF Németországban

2021.07.21.

A ZF járműipari beszállító Rajna-vidék-Pfalz tartományban levő üzemében, Bad Neuenahr-Ahrweilerben leállították a gyártást. Az üzemet az árvízkatasztrófa súlyosan érintette – írja az automobilwoche.de

 

Bad Neuenahr-Ahrweilerben a ZF autóipari beszállító árvíz által súlyosan érintett gyárában egyelőre nem látható a termelés újrakezdése. Néhány nappal az árvízkatasztrófa után nem tudtak információt adni a termelés újraindításának időtartamáról, főleg, hogy a kár mértéke továbbra sem látható - mondta kérésre a Friedrichshafenben székhellyel rendelkező csoport szóvivője hétfőn.

Fotó: ZF

A szóvivő nem kívánta kommentálni azt a kérdést, hogy a Bad Neuenahr-Ahrweiler-ben található elektronikus csillapító rendszerek szelepgyártásának ideiglenes áthelyezése a ZF más helyszíneire megvalósítható-e vagy kifejezetten tervezett-e?  Egyszerűen azt mondta, hogy "a lehető legnagyobb erőfeszítéseket teszik" annak érdekében, hogy a vásárlókkal kötött szállítási megállapodások hatása "a lehető legkisebb legyen".

A ZF szerint körülbelül 280 alkalmazott dolgozik rendszeresen az érintett üzemben.

A múlt csütörtök éjszaka folyamán az áradások többek között elárasztották a termelési és raktározási épületeket. A vízszint két méter magas volt. Tizenkét járművet, köztük egy lakókocsit, kívülről bemosott a víz a ZF csarnokaiba. A talajt vastag iszapréteg borította.  Sérülés nem történt – írja a német honlap.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.20
Rendkívül erős a nyugatról keletre tartó tranzitforgalom, több autópályán és főúton is balesetek és....
2025.12.20
A második generációs Fabia óta nem kapott RS, azaz hot hatch változatot a csehek kisautója. ..
2025.12.19
Egyke elektromos Škodák, amikből nem is lesz több. ..
2025.12.19
A téli szünetben minden nap várja utasait a Gyermekvasút, és a hagyományokhoz hűen feldíszített....
2025.12.19
Az MG Motor története során először érte el az évi 300 000 darabos értékesítést az Egyesült....
2025.12.19
A belügyminisztérium Bécsben bejelentette a határvédelem új irányát. A katonai támogatási bevetést....
2025.12.19
Németország új szintre emelte a digitális közlekedésbiztonságot: a járművek műszerfala valós időben....
2025.12.19
Több mint két és fél évtized szolgálat után búcsúzik Budapest útjaitól az Ikarus 412-es autóbusz, a....
2025.12.19
Az önvezető autók és drónok világába kalauzolja a nézőket a nemzetközi ismeretterjesztő csatorna, a....
2025.12.19
Rendőröket és tűzoltókat riasztottak, miután bikák kószáltak a közúton Eperjesen és közelében -....