rendőri intézkedés

Hemzsegtek a Balatonon az ittas sofőrök

2020.07.20.

A zéró tolerancia ellenére 33 ittas járművezetővel szemben intézkedtek a Veszprém megyei rendőrök a hétvégén, közülük két sofőr balesetet okozott. A közlekedés nem játék, nincs helye ittas járművezetőnek a forgalomban! - írja a police.hu

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2020. július 17-én 0 órától 2020. július 19-én 24 óráig összesen 33 olyan járművezetővel szemben intézkedtek, akik szeszes ital fogyasztását követően ültek a volán mögé. Közülük két járművezető balesetet okozott, míg 21 ittas sofőrt a Balaton-parti régióban igazoltattak a rendőrök.

Egy 55 éves enyingi lakos Balatonfőkajáron, a Kossuth utcában tolatni kezdett tehergépkocsijával 2020. július 17-én 8 órakor, azonban nekiütközött a mögötte álló autónak. A helyszínre érkező rendőrök a sofőröknél alkoholszondás vizsgálatot végeztek, ami a tehergépkocsi vezetője esetében pozitív eredménnyel zárult. Őt ezután további mintavétel céljából előállították, és ellene – vezetői engedélyének elvétele mellett - ittas járművezetés gyanúja miatt büntetőfeljelentést tettek.

Illusztráció: police.hu

Egy 19 éves fiatal fiú pedig Városlődön okozott balesetet úgy, hogy alkoholfogyasztást követően ült a volán mögé.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy aki ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal, és nemcsak önmagát veszélyezteti, hanem esetleges utasait, valamint a közlekedés más résztvevőit is.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a továbbiakban is kiemelt figyelmet fordítanak az ittas sofőrök forgalomból való kiszűrésére.

Magyarországon zéró tolerancia van érvényben. Már kis mennyiségű szeszesital-fogyasztás hatására is nő a reakcióidő, kedvezőtlenül változik a veszélyérzékelő képesség és tompulnak a reflexek.

Ha alkoholt fogyasztottak, ne vezessenek! Nincs helye ittas járművezetőnek a forgalomban!

… hogy mindenki hazaérjen! - írja a police.hu

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.12
A városnéző helikopter már a levegőben kettétörve zuhant a Hudson folyóba. ..
2025.04.12
Xiaomi háttértámogatású, 15 millió forintos kínai villanyautó, ami egyszerre merít ihletet a Tesla....
2025.04.11
Újabb Mondeo, ezúttal a negyedik generáció ehavi használttesztünk célkeresztjében. Nagynak nagy,....
2025.04.11
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Bahreini Nagydíj....
2025.04.11
Pénteken halálra gázolta egy személyautó sofőrje a Magyar Közút Nonprofit Zrt. miskolci....
2025.04.11
A Kia szemlátomást nagyon komolyan gondolja, hogy meghódítja a pickupok szegmensét. Tényleges....
2025.04.11
Szombaton kisvasúti nappal ünnepli alapításának 77. évfordulóját a budapesti Gyermekvasút; a....
2025.04.11
Az új vámtarifák hatása az eladásokra.   ..
2025.04.11
Reggelenként még egy autóipari zseninek is el kell jutnia a munkahelyére, és bár Christian von....
2025.04.11
Pénteken Bahreinben egyeztetnek a Forma–1 résztvevői a sorozat következő motorszabályairól. A....