Volkswagen
A pénteken kirobbant hatalmi harcról, amelyet a német lapok földrengésként jellemeznek, itt olvashat bővebben.
A vasárnap megjelent német újságok nagy terjedelemben foglalkoztak a hatalmi harccal. A Bild am Sonntag című hetilapnak Winterkorn egyik magát megnevezni nem kívánó bizalmasa azt mondta, Piëch ki akarja csinálni Winterkornt, ő azonban harcol.
A megtámadott Winterkorn háttal, a megtámadó Ferdinand Piëch szemből. Fotó: dpa
A jelek szerint vannak szövetségesei a húsz fős felügyelőbizottságban. Alsó-Szászország miniszterelnöke, Stefan Weil már pénteken kiállt Winterkorn mellett, csakúgy mint a nagyon befoláysos Bernd Osterloh, aki a Volkswagen üzemi tanácsának elnöke. Winterkorn melletti kiállásként értékelhető a Porsche család nyilatkozata, akik viszont azt tudatták, ők Piëch-től tartanak távolságot.
Wolfgang Porsche szóvivője útján közölte, Piëch magánvéleményt fogalmazott meg.
A Porsche és Piëch család, amely a VW törzsrészvényeinek 53,1 százalékát birtokolja, köztudottan rossz viszonyt ápol.
A focus.de azt taglalja, hogyan távolítható el Winterkorn az igazgatótanács éléről? Ehhez a felügyelőbizottság kétharmados határozata szükséges. A VW felügyelőbizottságának jelenleg húsz tagja van, ők dönthetnek Winterkorn jövőjéről.
Winterkorn szerződése a VW-nál egyébként 2016 végéig érvényes, s péntekig szinte biztos volt, hogy szerződésének lejárta után ő veszi át a Volkswagen felügyelőbizottságának elnöki tisztét.
A két vezető megromlott viszonyának okáról egyelőre senki nem tud semmit Németországban, a hatalmi harc azonban sokkolta az országot, mivel Piëch és Winterkorn 1981 óta dolgozik együtt, bizalmi viszonyban álltak, annak idején Piëch vitte az Audihoz asszisztensének a magyar gyökerekkel rendelkező Martin Winterkornt.
A német lapok egyetértő véleménye szerint keserű hetek előtt áll a Volkswagen a kirobbant hatalmi harc miatt.