Generali Csoport
A jelentés az egyre növekvő bizonytalanság okozta kihívásokra összpontosít, melyek súlyos hatással bírnak az emberek életére. A COVID-19 világjárvány, az ukrajnai háború és az éghajlatváltozás destabilizálta a mindennapokat, fokozta az egyenlőtlenségeket és a társadalom politikai-intézményi polarizálódását, csökkentve a másokba és általában véve a közösségbe vetett bizalom általános szintjét.
Fotó: Generali
A beszámoló alapvető célja, hogy a felmerülő bizonytalanságok jelentette kihívásokat lehetőségekké alakítsa. Ennek elérése érdekében a jelentés egy három pontos javaslatot fogalmaz meg:
Jelentős a felelősség a biztosítótársaságokon
A jelentés megállapításai alapján a biztosítások alapvető stabilizáló erőt jelentenek a bizonytalansággal szemben. Így tehát a biztosítótársaságoknak is fokozott és kiterjesztett védelmet, innovatív és korszerű szolgáltatásokat kell kínálniuk ügyfeleik számára, hogy a jelenlegi – és a jövőben várható – instabilitást képesek legyenek hatékonyabban kezelni.
A Generali Csoportnak is kiemelt szerepe van a jövő bizonytalanságaival való megküzdésben, valamint abban, hogy mindehhez megoldásokat és lehetőségeket adjon ügyfelei kezébe.
„A Generali Csoport készen áll, hogy erejéből telve mindent megtegyen annak érdekében, hogy a globális emberi fejlettségi index irányát növekedő tendenciába fordítsa vissza olyan innovatív szolgáltatásokat kínálva, amelyek képesek csökkenteni a növekvő bizonytalanságot. A jövőben még szorosabban működünk együtt azokkal az állami-, és magánszervezetekkel, amelyeknek ugyanazok a célkitűzései, mint a Generalinak. Az UNDP-vel idén áprilisban indult együttműködés is ezt az irányt erősíti” – mondta el Andrea Sironi, a Generali Csoport elnöke a Fejlesztési Program velencei bemutatója kapcsán.
A humán fejlettségi mutató jelentése
Az ENSZ Fejlesztési Programja több olyan indexet is számít, amelyek célja az emberi jólét mértékének – a hagyományos statisztikai mutatóknál – komplexebb, pontosabb számszerűsítése. Ezen mutatók közül az egyik legkorábbi az 1990 óta számított, 5 évenként vizsgált humán fejlettségi mutató (Human Development Index – HDI), melyet többnyire a bruttó hazai termék egyik alternatívájaként is számontartanak. Az értékét tekintve 0 és 1 között mozgó index az alábbi három mutató egyszerű átlagolásával áll elő:
Az ENSZ Fejlesztési Program jelentésének bemutatóját első alkalommal tartották Olaszországban. A rendezvénynek a Generali Csoport által életre hívott The Human Safety Net program új központja, a velencei Régi Prokurátus épülete (Procuratie Vecchie) adott otthont. A The Human Safety Net ma már a világ 24 országában tevékenykedik a hátrányos helyzetű csoportok és a helyi közösségek támogatása érdekében önkéntesek és partnerszervezetek közreműködésével.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!