rendőrség

Egyedülálló rendszámfelismerő rendszer Magyarországon

2014.06.25.

A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint jelentősen segíti a bűnmegelőzést az a Magyarországon egyedülálló rendszámfelismerő rendszer, amelyet hivatalosan kedden adtak át a csepeli rendőrkapitányság épületében.

Kontrát Károly hangsúlyozta: ennek a rendszernek a  segítségével nemcsak fel lehet ismerni a lopott, körözött,  forgalomból kivont, vagy lejárt műszaki vizsgával közlekedő  gépjárműveket, hanem azonnal intézkedni is lehet, ami szerinte  "komoly visszatartó erő". Úgy fogalmazott: "nem lesz érdemes  Csepelen bűnt elkövetni". 

Példaértékűnek nevezte a csepeli beruházást és elmondta: érdemes  más településeknek is tanulmányozniuk ezt a rendszert. A kormány  minden területen rendet szeretne Magyarországon, és az ilyen  fejlesztések összhangban vannak ezzel a céllal - hangoztatta a  politikus. 

Papp Péter, a rendőrkapitányság vezetője kiemelte, ebből a  rendszerből nemcsak Csepelen, hanem más budapesti kerületekben vagy  az agglomerációban is profitálhatnak az autótulajdonosok, mert a  rendőrök olyan járműveknek is a nyomára akadhatnak, amelyeket máshol  köröznek. 

Borbély Lénárd alpolgármester "Csepel közbiztonsága  mérföldkövének" nevezte a beruházást, amely 15,5 millió forintból,  önkormányzati finanszírozásban valósult meg. Hangsúlyozta: az új  rendszerrel sokat tettek a csepeliek biztonságérzetének növeléséért. 

Az Átölelő védelem elnevezésű projekt lényege, hogy Csepel  összes be- és kivezető útját éjjel-nappal hat, nagy felbontású  rendszámfelismerő kamera pásztázza. A rendszer a Belügyminisztérium,  a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala  és az Országos Rendőr-főkapitányság adatbázisaira támaszkodva nagy  hatékonysággal szűri ki az említett "problémás" gépjárműveket.  Lehetőség lesz rendszám, rendszámtöredék, szín, típus vagy az  áthaladás időpontja szerinti későbbi visszakeresésre is. A rendszert  a Gubacsi hídra telepített kamerával már egy éve tesztelik. 

Az eseményen jelen volt Papp Károly országos rendőrfőkapitány és  Németh Szilárd (Fidesz) országgyűlési képviselő, Csepel  polgármestere is.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.07
A Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai 99 gyorshajtót mértek be január ötödik hetében. ..
2025.02.06
A HangZóna mai vendége Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2025.02.06
A Volkswagen új hatékonysági mérföldkövet ért el Dél-Olaszországban, a nardói pályán: egy....
2025.02.06
Orvosi incidens történt a Lufthansa Boeing 747-8 típusú repülőgépén – írja a Bild.   ..
2025.02.06
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában. A....
2025.02.06
A Revuelto, az Urus SE és a Temerario díjakat kap a dizájnért, a teljesítményért és a vezetési....
2025.02.06
Lezárják a hétvégén a Lánchidat, valamint a pesti alsó rakpart Eötvös tér és a Jászai Mari tér....
2025.02.06
A tavalyi évben világszinten, Európában és Magyarországon is rekordértékesítéseket elérő Lexus a....
2025.02.06
Könnyű páncélvédettségű terepjáró bázisjárműre fejlesztett autonóm és távirányítási funkciókat a....
2025.02.06
Marihuána tartalmú elektromos dohányterméket, csaknem 1500 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát....