újrahasznosítás
A CAR-REC Kft. 2003-ban történt alapítása óta elkötelezett küzdelmet folytat a roncsautók környezetvédelmi szabályoknak megfelelően történő begyűjtése, előkezelése és hasznosítása érdekében.
Magyarország Európai Unióba történt belépésekor kötelezettséget vállalt a szakterületre vonatkozó jogszabályi kötelezettségek maradéktalan átvételére, a roncsautók engedéllyel rendelkező bontó-/hulladékkezelő üzemekbe történő irányítására, az ezzel összefüggésben felmerülő visszaélések visszaszorítására.
Sajnos uniós tagságunk elmúlt 9 évében nem sikerült tudatosítani a lakosságban annak szükségességét, hogy a nála képződő összetett műszaki termékek hulladékait, így a roncsautókat is csak arra engedéllyel rendelkező bontó-/hulladékkezelő üzemeknek adhatja át, az itt kapott bontási-átvételi igazolással hajthatja végre a jármű forgalomból történő végleges kivonását, ezzel szűnik meg maradéktalanul a járműre vonatkozó adó- és biztosításfizetési kötelezettsége.
Ennek fő oka a lakosság környezettudatosságának hiánya, amely alapvetően az oktatási rendszer ide vonatkozó elemeinek hiányosságaira vezethető vissza.
Az illegális autóbontók, hulladékbegyűjtők a környezetvédelem és a közlekedésbiztonság legalapvetőbb szempontjait is figyelmen kívül hagyva végzik tevékenységüket, amelynek eredménye a roncsautókból származó környezetszennyezés növekedése és a roncsokból minősítés nélkül kibontott, majd a még működő járművekbe visszaépített alkatrészek által okozott közlekedés-biztonság veszélyeztetés fokozása.
Az „Autóroncsok a fenntarthatóság szolgálatában” című, KEOP-6.1.0/B/11-2011-0177 pályázati azonosítójú projekt keretében a CAR-REC Kft. a lakosság környezettudatosságának növelése érdekében a képi-, az írásos és az Internet-es média kereteit kihasználva, nyílt színi rendezvényt szervezve, valamint közép- és felsőfokú oktatási intézményekben előadást tartva kívánja elősegíteni a roncsautókkal kapcsolatos megfelelő eljárásmenet lakosságban történő tudatosítását.
A projekt 2013. július 1-je és 2014. május 31-e között valósul meg, melyhez a nevezett pályázat keretében, 95%-os támogatás mellett az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Állam 36.076.250 Ft vissza nem térítendő támogatást nyújt.