Önvezető autók

A Cadillac kormánya figyeli sofőrjét

2018.11.09.

Ha nem az utat figyeled, rád szól a Cadillac CT6 kormánya! Az Osram Opto Semiconductors és a Joyson Safety Systems egy újfajta kormánykerékkel és ehhez kapcsolódó rendszerrel szerelte fel az új Cadillac CT6-ot, amely a félautomata vezetésben segít.

A „Super Cruise” elnevezésű rendszer révén nem szükséges, hogy kezünk a kormányon legyen autópályán, az autó magától halad és kormányoz az adaptív tempomat és a sávfelismerés összehangolásának segítségével. (Egy sima sávtartó asszisztens ugye megköveteli, hogy kezünk a kormánykeréken legyen.) A fedélzeti computer folyamatosan monitorozza a vezető fejét és arcát infravörös és LED komponensekkel, így bizonyosodva meg arról, hogy a pilóta az útra figyel-e vagy sem.

A két cég szerint a „Super Cruise” az adaptív tempomat fejlesztésének következő állomását jelenti, hiszen képes átvenni a kormányzást, és még akkor is tartja azt, amíg a vezető nem figyel ismét az útra. A kormánykerékbe integrált infravörös kamera figyelemmel kíséri a vezető fejének helyzetét és tekintetének irányát. Ha azt észleli, hogy nem a forgalomra figyel a pilóta, azonnal fény- és hangjelzéssel szól, visszaterelve a koncentrációt. Hogyha például a vezető egyáltalán nem reagál vészhelyzet során, a Cadillac CT6 minden fedélzeti vezetéstámogató rendszert bevetve képes kontrolláltan megállítani az autót. A rendszer állapotáról a kormánykeréken elhelyezkedő csíkok színei tájékoztatnak.

Forrás: 
www.springerprofessional.de

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.15
A Volkswagen Golf ráncfelvarrásának fontos hozadéka, hogy Európa egyik legnépszerűbb autója is....
2025.04.15
Innovációs elismerésben részesült a győri Széchenyi István Egyetem, az intézmény Digitális....
2025.04.15
A személyautó és a motorkerékpár a szlovákiai Továrne és Sedliská községek (Vranov nad Topľoui....
2025.04.15
A RabócsiRingen zajló húsvéti szezonnyitó hétvégén az autósportok rajongói és családtagjaik is....
2025.04.15
A rendőrök és az útdíj ellenőrök Simmeringben megállítottak egy lengyel rendszámú nyerges....
2025.04.14
Az idei első negyedévben 0,7 százalékkal kevesebb motorbenzin és 0,7 százalékkal több gázolaj....
2025.04.14
Az említett SUV mérete még nagyobb lesz, továbbá a spanyol márka már a teljes elektromosításra való....
2025.04.14
Hat hónappal a vadonatúj Škoda Elroq világpremierje után a márka piacra dobja az RS csúcsmodellt,....
2025.04.14
Közel egyötödével csökkent a kínai villanyautók elképesztő léptékű importja. ..
2025.04.14
A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2025. április 12-én 16 óra 58 perckor a Zalacsány....