Daimler AG
Megadta a Daimler a módját a bemutatónak.
Nem sokkal a világpremier után a budapesti Iparművészeti Múzeumban a Mercedes-Benz Design Nap fénypontjaként Gorden Wagener, a Daimler AG vezető formatervezője mutatta be Magyarországon először a lenyűgöző koncepcióautót, a Vision Mercedes-Maybach 6 Cabrioletet.
A Mercedes megadta a módját a bemutatónak. A lepellel takart autóról csinos lányok lassan és méltóságteljesen húzták le a takarót, hogy szemet kényeztetően megpillanthassuk az autót. Kitört a taps, mint egy színházi előadáson, ahol a publikum díjazza a produkciót. A taps legalább annyira szólt a lenyűgöző formavilágnak, mint a Mercedes elhatározásának, hogy a Magyar fővárosban is megmutatja és kiállítja a Mercedes Maybach 6 Cabriolet-et.
Gorden Wagener mutatta be az autót.
A hazai Mercedes-Benz Fashion Weeket megelőző Mercedes-Benz Design Napot a prémium márka vezető tervezője, Gorden Wagener nyitotta meg. Az Iparművészeti Múzeumban megrendezett rendhagyó sajtótájékoztatón a vezető formatervező betekintést nyújtott a Mercedes-Benz formatervének jelenébe, valamint jövőbe mutató dizájnstratégiájába. Mindezek mellett a dizájner Magyarországon is bemutatta a nagyközönségnek a jelenkor legújabb, lélegzetelállító megtestesítőjét és egyben a formatervezés csúcsát, a Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet tanulmányautót is.
Lenyűgöző belső fehér ülésekkel és kék műszerfallal.
Amikor elhangzott a prezentáció utolsó mondata, a közönség megindult az auto felé, hogy testközelből is csodálattal adózhasson a nem mindennapi formáknak és persze a teljesítményének is.
A tanulmányautó 5,7 méter hosszú, s teljes mértékben elektromos hajtású modellt. Az egyedi autó 750 lóerő teljesítmény leadására képes, és mindössze 4 másodpercre van szüksége a 100 km/órás sebesség eléréséhez. A különleges elektromos töltési teljesítménynek köszönhetően pedig 5 perc alatt 100 kilométer megtételére képes töltést vehet fel az akkucsomag.
Nagy örömünkre a 80. születésnapját ünneplő Stefan Lengyel formatervező professzor is itt volt Budapesten.
Az autóipari dizájn csúcsát képviselő modellben a belső fapadlót alumínium betétek díszítik, a bársonykék színben tetszelgő koncepcióautó kétszemélyes ülésrendszere pedig fejedelmi kényelmet biztosít. A klasszikus, vintázs hangulatot idéző formák mellett a jármű belsejében a legmodernebb infotainment rendszerek kaptak helyet. A hagyományos értelemben vett nyomógombok helyett érintéssel, vagy akár hangutasítással is kommunikálhatunk az autóval.
A klasszikus, vintázs hangulatot idéző formák mellett a jármű belsejében a legmodernebb infotainment rendszerek kaptak helyet.
A márka sikerében nem csupán a folyamatos fejlesztések, hanem a hosszútávú és inspiráló együttműködések, valamint a fiatal tehetségek támogatása is jelentős szerepet játszik. A Mercedes-Benz és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem immár 15 éve töretlenül erősíti egymás munkáját. A jubileumi évforduló apropójából a Design Napon Gorden Wagener személyre szabott konzultációt tartott a MOME Járműtervezési szakirány hallgatóinak.
A Mercedes csiullagokat ledek világítják meg az ülésben is.
Lendület, haladás, sebesség – mindez már 15 éve jellemzi az együttműködést a Daimler Design és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem között. Idén 15 éve, hogy a MOME partnerre lelt a Daimler Design világszínvonalú szakértői közösségében, támogatva a csúcstechnológia meghonosítását az egyetemen, továbbá az oktatási program nemzetközi színvonalának emelését. És ugyancsak 15 év telt el azóta, hogy a Daimler Design felismerte a MOME-n azt a tervezői potenciált, mellyel a fiatal alkotók munkája és az általuk képviselt újgenerációs, friss szemléletmód hozzájárulhat a márka folyamatos megújulásához.
Az autó eleganciájához méltó volt az Iparművészeti Múzeum csarnoka.