terepjáró
Hazánkban első alkalommal került megrendezésre magyarok által épített terepjárók hivatalos kiállítása, illetve épített pályán történő bemutatása. Az „A” pavilon mellett kialakított parkolóban és terepen közel 50 terepjáró-különlegesség vonult fel, nem kis látványosságot szolgáltatva.
A program minden kategóriát felvonultatott az itthon elérhető off-road járművekből. A legegyszerűbb, hétvégi túrákra használt utcai verziót a komolyabb, sziklás terepre szánt gépeken át a legextrémebb, rendszám nélküli összeépített versenyvasakig minden megtalálható volt odakint, külön részleget kaptak a ritka, veterán járművek is.
Nem csupán találkozni és beszélgetni lehetett a hétvégi terepjárósoktól kezdve egészen az offroad bajnokokig, hanem átérezni is a terepjárózás igazi hangulatát is. Kevesen tudják, hogy az off-road nem feltétlenül a versenyzésről szól, hanem remek szabadidős elfoglaltság is. Számos remek szervezett út, kalandtúra érhető el Magyarországon, melyek minden korosztály számára izgalmas kikapcsolódást nyújtanak. A túrákról, valamint, hogy miként érdemes belevágni az off-roadozásba, minden infót megtudhattak az érdeklődők a kiállítóktól.
Természetesen számos program is várta a látogatókat ezen a részlegen, a főszereplő pedig egy több 10 éves tapasztalattal rendelkező, profi versenyzők instrukciói által épített demó offroad-pálya volt, melyen nyitástól-zárásig folyamatosan dübörögtek majd az ország minden tájáról érkezett extrém képességű terepjárók.
Azonban nem csak nézni lehet őket: a legbátrabbak akár be is ülhetnek a sofőrök mellé az off-road taxizás keretei között, fejenként 3000 forintért (a páros jegy 5000, a családi 7000 forint). Az erre a célra kijelölt járműveket a szervezők "D" betűvel jelölik meg, a látogatók pedig szabadon választhatnak, melyik gépet szeretnék kipróbálni.
Ezen kívül minden nap az AMTS ideje alatt 3-3 alkalommal került sor az AMTS off-road show-ra, melyen a legextrémebb, akár több 10 millió forint értékű, teljesen átépített terepjárművek bemutatóznak majd.