A 2018 és 2022 közötti időszakban 327 556 használt személygépkocsit vontak ki a forgalomból Romániában a kormány által finanszírozott roncsautó programoknak köszönhetően - közölte szerdán a Környezetvédelmi Alap (AFM).
Európa több országában régóta működnek állami támogatási programok, melyek célja az autópark frissítése. Mi eddig rosszul jártunk velük, de ha nekünk is lenne, profitálhatna az ország.
Romániában az idéntől személyenként két öreg járművet is ki lehet vonni a forgalomból a roncsautóprogram keretében, amelynek az idei költségvetése 1,24 milliárd lej (1 lej 71,81 forint) - jelentette be csütörtökön Tánczos Barna romániai környezetvédelmi miniszter egy bukaresti sajtótájékoztatón...
Április 26-án elindítják a klasszikus roncsautóprogramot és a roncsautóprogram plusz elnevezésű, zöld autók vásárlását ösztönző állami támogatási projektet - jelentette be Tánczos Barna.
- Romániában 2005 óta több mint 600 ezer, tíz évnél öregebb autót vontak ki forgalomból a roncsautóprogrammal - mondta Cornel Berezuica, a környezetvédelmi alap elnöke. A legújabb roncsautóprogram 2017-ben indult és 2019-ig tart.
A magyar lakosság nem környezettudatos, inkább átadja a nála keletkező autóroncsot az arra engedéllyel nem rendelkező, a legális átvevőknél többet fizetni tudó zugbontóknak, illegális hulladékkezelőknek, mintsem attól a jogszabályoknak megfelelő módon válna meg.
– Románia növeli a környezetkímélő gépkocsik vásárlásának támogatását a 2015-ös roncsautóprogramban, amely szerdán rajtolt.
Tizenhétezer értékjegyet használtak fel Romániában magánszemélyek a roncsautóprogram keretében, így az idénre biztosított támogatási keret elfogyott - közölte hétfőn a román környezetvédelmi minisztérium.