A NASA-díjas Puli Space időkapszulája első magyar hasznos teherként juthat fel a Holdra 2021 végén a Peregrine holdszondán. A NASA műszereivel együtt utazik majd az a Téridő Plakett, amely a magyarság kollektív emlékezetének lenyomatát őrzi majd.
A NASA-díjas Puli Space időkapszulája lesz az első magyar hasznos teher amely eljuthat a Holdra. Az Aranycsapat halhatatlan története évezredeken és civilizációkon átívelve is olvasható lesz
A közeljövőben induló holdi robotikus felderítőexpedíciókon már cipősdoboz nagyságú mini-holdjárók is bevetésre kerülhetnek. Az amerikai űrügynökség „Honey, I shrunk the NASA payload” (drágám, összepréseltem a NASA hasznos terhét) kihívásán olyan megvalósítható, kisméretű és kistömegű mérő- és...
A Holdra szállás után közel fél évszázaddal ma már a holdfelszínen található nyersanyagok feltárására és helyszíni felhasználása irányuló elképzelések kerülnek a kutatók és mérnökök figyelmének középpontjába. Az Európai Űrügynökség (ESA) 2018. július 3–5. között az Európai Űrkutatási és...
A Puli Space jelenleg parkolópályán van a Google XPRIZE versenyben, de a fejlesztések és a Holdra szállás előkészítése továbbra is gőzerővel folyik. Pacher Tiborral ezúttal a további esélyeket latolgatjuk.
Folytatódik a Holdjáró sztori. Csillagközi beszélgetőpartnerem Pacher Tibor a Puli Space program megálmodója, a csapat alapítója.
A fizikus végzettségű Pacher Tibor „előző életében” tudását a gazdasági életben kamatoztatta, majd hátat fordítva a kontrolling rendszereknek, csapatával eltökélte, hogy beszáll a Hold újkori „felfedezésébe”.
Egy beszélgetés erejéig elhagyjuk a benzingőzös sztratoszférát. A légkörön túli utazásunk alkalmával Dr. Pacher Tibor lesz a kapitányunk, aki a magyar Holdjáró azaz a Puli Space program honi elindítója.