segítségnyújtás

Zenével küzd a halálos betegség ellen a Toyota

2018.04.08.

Több mint hétmillió forintnak megfelelő összeggel támogatta az ausztrál melanómakutató intézetet a Toyota. A nagylelkű adományt az autógyár által szponzorált zenei fesztivál látogatói kalapozták össze – szó szerint.

A melanóma a bőrrák egyik legveszélyesebb fajtája, előfordulása világszerte egyre gyakoribb, évente világszerte mintegy 60 ezer embert ragad el az elsősorban intenzív napsugárzás (UV sugárzás) hatására kialakuló súlyos betegség.

Mivel Ausztrália a világ tizedik legnaposabb országa, itt különösen nagy számban fordulnak elő megbetegedések: minden ötödik órában meghal valaki melanómában. Nem véletlen, hogy a déli félteke legnagyobb zenei rendezvényének, a Toyota Country Music Festivalnak a szervezői idén úgy döntöttek, a melanóma elleni harcnak szentelik a tíznapos dzsemborit.

Mivel ez a küzdelem legalább annyira szól a figyelemfelhívásról, a tájékoztatásról, mint az orvosi és kutatási munkásságról, a Toyota ezerszámra biztosított a tűző nap ellen hatékony védelmet nyújtó, széles karimájú kalapokat a látogatók számára. Ezeket jelképes 2 dollárért lehetett megvásárolni, a Toyota pedig a teljes befolyt összeget annak az Ausztrál Melanóma Intézetnek (Melanoma Institute Australia) a támogatására fordította, amellyel a rendszeresen megrendezésre kerülő, az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztető Nemzeti Árnyéknap (National Shade Day) kapcsán évek óta együttműködik az autógyártó.

Bár Magyarországon nagyságrendekkel ritkább a betegség előfordulása, havonta átlagosan így is közel 200 paciensnél diagnosztizálnak melanómát, írja a Semmelweis Egyetem hírportálja, a semmelweis.hu*. A szakemberek szerint a legfontosabb a megelőzés: magas UV-sugárzás esetén kerülni kell a napot, magas faktorszámú fényvédőt kell használni (néhány óránként megismételve a kezelést), ha pedig mindenképpen a napon kell tartózkodnunk, ajánlott széles karimájú kalappal, hosszú ujjú ruházattal fedni a bőrfelületeket.

 

Képek: townlife.com.au, manofmany.com, Toyota

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.27
Kigyulladt egy személyautó trélere az M5-ös autópálya Budapest felé vezető oldalán, Balástya....
2025.04.26
Több mint négymillió utassal zárult a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér első negyedéve. ..
2025.04.26
Elképzelhetetlenül gazdag a termékpalettája az egyre nagyobb tekintélynek örvendő Sanghaji....
2025.04.26
A tavalyi idényben megszerzett újonc bajnoki cím után idén az összetett pontverseny élére tör....
2025.04.26
Burgenlandban az elmúlt öt évben több mint 12 000 nyúl pusztult el az utakon. Az Osztrák....
2025.04.26
A BMW a világ legnagyobb nemzetközi autószalonján rántotta le a leplet új nagyteljesítményű....
2025.04.26
Jól megy sokaknak Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára. Nézzük,....
2025.04.26
A 2024-es győzelem után a MINI John Cooper Works és a Bulldog Racing 2025-ben is visszatér a Zöld....
2025.04.26
A határ előtt állandósult a több kilométeres kocsisor, máshol egy baleset okozott súlyos....
2025.04.26
Fennállásának legjobb első negyedévét zárta a Lexus Európában, a prémiummárka éves szinten 15....