autógyártás
„Mit a véleményed a különböző keréktárcsákról?” „Kiváló, tökéletes!” - jutnak mindketten ugyanarra a következtetésre. Ugyanúgy, mint az orvosi gyakorlatban, tudományos téren vagy a videojátékok esetében, a virtuális valóság a gépjárműiparban is alapvető fontosságú. Ezt a technológiát a SEAT immár 20 éve használja.
„Ez a technológia segít nekünk abban, hogy optimalizáljuk a termelési folyamatokat és pontosan láthatóvá tegyük a terméket, amit majd gyártani fogunk.”- mondja Javier Diaz, a SEAT Prototípus Központjának igazgatója. Konkrétabban ez azt jelenti, hogy e technológia alkalmazása 30 %-kal lerövidíti a prototípusok gyártási idejét, vagyis a gépkocsi gyártásának beindításáig terjedő időszakot, és ez lényeges különbség. Korábban több mint 10 méteres asztalokra terítettük ki a tervrajzokat, az autó alkatrészeinek megszámlálhatatlan tételt tartalmazó listáit, és több hónap munkára volt szükség. Most viszont a virtuális valóságnak köszönhetően mindössze egy számítógépre van szükség ahhoz, hogy az egész autót megjelenítsük, és a javításokat sokkal gyorsabban megvalósítsuk.
Ez a technológia gyakorlatilag egy modell sorozatgyártásának beindításáig fele annyi prototípust tesz szükségessé, mint régebben. Az idő és más erőforrások felhasználásának optimizálása pozitív következménnyel jár az ügyfél számára: nem csupán a termék pontosságára és minőségére, hanem a termék végső árára is kedvező hatással van.
Jó példa erre az új SEAT Ateca, ahol az egész folyamatot a virtuális valóság technológiájával követték. „Több mint három év telt el azóta, hogy megláttuk a kezdeti terméket addig az időpontig, amikor a gépkocsit bevezettük a piacra. Ezalatt mi az autó
minden centiméterét elemeztük, és számos döntést hoztunk a minőség javítása érdekében. Ezen keresztül konkrétan 800 javítást valósítottunk meg a virtuális minőségi technológia szakaszban” - teszi hozzá Javier Diaz.