WRC

Világsztárral mutatkozik be a Volkswagen új raliautója

2018.10.02.

Az október végi Spanyol-ralin mutatkozik be a Polo R5, Petter Solberggel a volánnál.

A Volkswagen csak a bemutatkozó versenyen, az október végi Spanyol-ralin indítja el gyári támogatással az új Polo R5-ösöket, mivel ezeket az autókat az ügyfélprogram számára fejlesztették, vagyis privát csapatok fognak menni vele a WRC2 kategóriában. Ott, ahol most a Skoda Fabia R5-ök az uralkodók.

A bemutatkozást azonban nem bízza a véletlenre a Polo WRC-vel négy vb-címet (2013-16) szerezett német márka, mivel az első versenyen a 2003-as világbajnok, a norvég Petter Solberg lesz az első számú pilóta, a másik autót pedig Eric Camilli vezetheti. A norvég sztár télen már tesztelte az új Polo R5-öt, ezért jól ismeri a technikát. Szüksége is lesz a tapasztalatokra, mivel a Spanyol-rali az egyetlen az évben, amely murvás és aszfaltos pályákat vegyesen tartalmaz.

Solberg 2012-ben hagyta ott a rali világbajnokságot, azóta a ralikrossz világbajnokságban versenyez. Volt világbajnok is Citroënnel, jelenleg a saját csapatát, a PSRX-et erősíti, ahol Volkswagen Polóval megy. Csapattársa a világbajnok Johan Kristofersson, aki idén valószínűleg megvédi címét.

„Mindenki tudja, hogy mennyire szeretem a ralizást. Amikor Sven (Smeets, a Volkswagen Motorsport igazgatója) megkérdezte, hogy lenne-e kedvem vezetni az autót Spanyolországban, azonnal igent mondtam. Amikor januárban teszteltem, nem akartam megállni vele. Minden remekül működött benne, már a kezdetektől fogva. Egy igazi megtiszteltetés számomra, hogy én vezethetem az első versenyén. Boldog vagyok, hogy ennyire megbízik bennem és Eric-ben a Volkswagen” – nyilatkozta Solberg a beugrásról.

„Petter egy igazi hőse a ralisportnak. Mi már ismerjük a szenvedélyét és a professzionalizmusát a ralikrosszból. Az a védjegye, hogy mindig mindent belead, 110 százalékon megy. Egy álmunk vált valóra azzal, hogy ő vezeti majd az autót a debütáló versenyén. Biztos vagyok benne, hogy mindenki kíváncsi lesz a visszatérésére a rali vb-re” – nyilatkozta Sven Smeets.

Solberg navigátora az a Veronica Engan lesz, aki általában a saját fiának, Olivernek szokott navigálni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.29
Las Vegasban, a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállításon (CES – Consumer Electronics Show) a....
2025.12.29
Akármennyire bízunk a technikában, a természet csúnyán megtréfálhat minket. Egyszerű végiggondolni....
2025.12.29
A CUPRA 2026-ban új belépőmodellt hoz a villanyautós mezőnybe: jön a CUPRA Raval, egy kompakt,....
2025.12.29
A Race információi szerint az Aston Martin le szeretné igazolni Max Verstappen versenymérnökét,....
2025.12.29
Alacsony Föld körüli pályára állították az első montenegrói műholdat - jelentette be Filip....
2025.12.29
A svájci blick.ch az év végéhez közeledve humoros közlekedési szabályokat keresgélt a nagyvilágban....
2025.12.29
December 31-e a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb) egy részénél fontos határnap -....
2025.12.28
A 208-as modell új generációja érkezhet a sportos performance verzióval, akár már 2026-ban. ..
2025.12.28
A Széchenyi István Egyetem átfogó infrastruktúra- és készségfejlesztési programot valósít meg,....
2025.12.28
A Suzuki bemutatta az Across új változatát, amely meglepő mód teljesen önálló fejlesztés, s nem a....