vezető nélküli autó
Az autó- és technológiai iparban jelenleg számos önműködő jármű éles tesztelése folyik a Google-tól kezdve a Volvo vezető nélküli autóiig, ám a nuTonomy az első, amely egy hat autóból álló flottát állított szolgálatba. A cég tervei szerint az év végére már tucatnyi, 2018-ra pedig egy teljes flottányi automata taxi fog furikázni a délkelet-ázsiai városállamban. A vállalat szerint a vezető nélküli taxikkal a jelenlegi 900 ezerről 300 ezerre lehetne csökkenteni a szingapúri utakon közlekedő autók számát.
A nuTonomy reményei szerint a modellt idővel a világ más részein is meg lehet honosítani. Az önjáró taxik jelenleg csupán Szingapúr egy 6,5 négyzetkilométeres üzleti és lakónegyedében működnek és csak bizonyos helyeken tudnak megállni. Az utasok a nuTonomy által kiküldött meghívóval tudják használni az autókat. A cég szerint már több tucatnyian feliratkoztak és néhány hónapon belül több ezerre akarják duzzasztani a felhasználók számát. Az autókban jelenleg még van sofőr, hogy szükség esetén átvegye az irányítást a jármű felett, továbbá egy mérnök is figyeli a fedélzeti számítógép működését.
A nuTonomy vezérigazgatója, Karl Iagnemma szerint a tesztidőszaknak nincs előre meghatározott időbeli kerete. Az utasoknak idővel fizetniük kell a szolgáltatásért, és a megállóhelyek számát is növelni fogják. A cég később más ázsiai városokban, az Egyesült Államokban és Európában is szeretne hasonló taxiszolgáltatásokat tesztelni.
A nuTonomy néhány héttel előzte meg az Ubert, amely Pittsburghban készül elindítani a vezető nélküli fuvarszolgáltatást. A Volvo AB a múlt héten jelentett be, hogy 300 millió dolláros együttműködésre lépett az Uberrel vezető nélküli járművek fejlesztésére. Az izraeli Mobileye NV járműelektronikai szoftverfejlesztő vállalat és a Delphi Automotive Plc közös vezető nélküli autója a tervek szerint 2019-re válik sorozatgyártásra éretté. A Ford Motor Co. pedig 2021-re tervezi forgalomba bocsátani saját önállóan navigáló autóját.