elektromobilitás
Magyarországon ezekből a töltőberendezésekből, amelyek 20-25 perc alatt menetkészre töltik fel az elektromos autókat, 29 már üzemel, a tervek szerint további 30-at alakítanak majd ki.
A közlemény szerint a töltőberendezések gyors online elérhetősége a NEXT-E elektromos járműveket kiszolgáló töltőinfrastruktúra-projekt tagjai és az e-mobilitás digitális specialistája, a Hubject közötti együttműködésnek köszönhető.
A NEXT-E projekt az Európai Hálózatfinanszírozási Eszközön keresztül, európai uniós társfinanszírozással valósul meg, a beruházás összértéke 18,84 millió euró. A 252 villám- és ultragyors töltőberendezés kialakításában négy energetikai vállalat - az E.ON-csoport, a Mol-csoport vállalatai, a Petrol-csoport szlovén és horvát vállalatai és a horvát HEP-Hrvatska elektroprivreda -, valamint két autógyártó működik együtt.
Jelenleg az elektromos töltőkhöz az adott töltőt telepítő partnervállalat alkalmazásán keresztül lehet hozzáférni, ami nehezíti a hosszabb, országhatárokat átlépő utazásokat az elektromos járművel.
A NEXT-E tagjai és a Hubject között létrejött együttműködés egyszerűsíteni fogja az elektromos járművek töltését, ugyanis a Hubject az e-roaming platformjával összeköti az e-mobilitási szolgáltatókat, ezzel minden hálózaton egységes módon biztosít hozzáférést a töltőinfrastruktúrához. Példaként említették, hogy így az elektromos autók töltéséhez használt Magyarországon letöltött MOL PLUGEE applikáció az együttműködésben résztvevő másik öt országban is használható lesz.
MTI