autóbusz

Török midibuszok fognak közlekedni a Várban

2015.03.07.

16 darab új dízelüzemű Karsan Atak midibusz érkezik Budapestre az év végéig, a járművek a budai Várban és vonzáskörzetében fognak közlekedni.

16 darab új, dízelüzemű midibusz érkezik Budapestre az év végéig annak a támogatási szerződésnek az értelmében, amelyet Dabóczi Kálmán, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója és Nagy Gábor Tamás (Fidesz-KDNP), a Budavári Önkormányzat polgármestere írt alá pénteken.

A közleményben felidézték: a BKK a főváros közlekedésszervezőjeként az I. kerületi önkormányzattal együttműködve korábban nyílt tendert írt ki midibuszok beszerzésére. Ezt a török Karsan Otomotiv nyerte meg 870 millió forintos ajánlatával, amely a járműveken kívül a járművezetői képzést, valamint a tartalék és a pótalkatrészeket is tartalmazza. Az ATAK típusú midibuszok szállítói szerződését tavaly szeptemberben írták alá, azonban az csak a forrást biztosító támogatási szerződés szignálásával léphetett hatályba. A nemzeti fejlesztési kormánybizottság megítélte a 909 millió forintos uniós támogatást, tehát elkezdődhet a midibuszok szállítása - közölték, hozzátéve: a szerződés lehetőséget ad további 24 jármű későbbi megrendelésére is.

A Karsan A. S. ATAK típusú midibusza alacsony padlós, EURO6-os környezetvédelmi besorolású dízelmotorral szerelt, klimatizált. Teljes befogadóképessége 40 fő, az ülőhelyek száma 23. Az új dízel midibuszok - amelyeket a BKV Zrt. fog üzemeltetni - a budai Várban és vonzáskörzetében közlekednének, pontos útvonaluk azonban még kidolgozandó. 

Megjegyezték: az egykori 90 darabos fővárosi midibuszflotta mára 28 tagúra apadt, közülük mindössze 21 állhat nap mint nap forgalomba. Jelenleg egy 40 tagú midijármű-állomány fenntartása lenne indokolt, de akár 60 midibusz üzemeltetése is célszerű lehet Budapesten. Ebben jelent nagy előrelépést a mostani fejlesztés - írták.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.10
A Nemzetgazdasági Minisztérium és az Európai Űrügynökség által szerdán, Budapesten szervezett....
2025.02.10
2025 januárjában a Rába Nyrt. részvényárfolyamának növekedése többéves rekordot döntött, és....
2025.02.10
A személygépkocsikra megkötött teljes körű casco szerződések átlagdíja 208 300 forint volt tavaly,....
2025.02.10
Hét óra alatt 81 szabályszegőt mértek be a rendőrök - írja a police.hu. ..
2025.02.10
Halálosan láthatatlan: Az ÖAMTC – Osztrák Autóklub -  riasztást adott ki a silány minőségű....
2025.02.10
A Széchenyi István Egyetem meghatározó szereplője az élenjáró járműipari technológiák....
2025.02.10
Michael Breme, igazgatóságunk elnöke és Achim Grewe, vállalatunk pénzügy, IT, beszerzés, compliance....
2025.02.10
Egyre többször és egyre nagyobb mennyiségben érik el Magyarországot is a Szaharából induló....
2025.02.10
Nem csak nálunk, Ausztriában is lopják a közlekedési táblákat.   ..
2025.02.09
A japán gyártó elektrifikált hajtásláncos autóinak értékesítése 23,2 százalékkal nőtt világszerte,....