Bridegstone
Nők férfias munkakörben – gondos kezek ellenőrzik az abroncsokat
A folyamatos fejlesztések okán a Bridgestone Tatabánya dolgozói létszáma tavaly közel400 fővel bővült. A vállalatnak immár több mint 1.200 munkatársa van, köztük mintegy 140 hölgy, akiknek a létszáma az elmúlt néhány évben megnégyszereződött.A kolléganőknemcsak az adminisztráció területén, de számos, korábban férfiasnak gondolt munkakörben is nap mint nap helytállnak.
A cégnél dolgoznak hölgyek például beszerzési, logisztikai és anyagmozgatási, illetve operátori munkakörökben is. Mi több, a női munkatársak jelentős szerepet töltenek be a minőségellenőrzés területén, ahol a digitalizált és teljesen automatizált gyártást követően az abroncsok átvizsgálását és ellenőrzését kézzel végzik.
„Egy gyártással, ipari termeléssel foglalkozó férfias munkakörnyezetben még fontosabbak és még nagyobb szerepet játszanak a nők, mint más munkahelyeken. A hölgyek nyugodt, kiegyensúlyozott személyisége, magas empatikus képessége, kitartása, asszertivitása, jó problémamegoldó képessége és kedvességemegkönnyíti és hatékonyabbá teszi a mindennapi munkavégzést”– mondta Topolcsik Melinda, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója. – Nőnapi meglepetésünkkel kolléganőink ezen értékeit szeretnénk elismerni. Szeretnénk ezt a napot különlegessé, a megszokottól eltérővé tenni számukra, azért hogy munkájuk közben is megbecsültnek és elsősorban nőnek érezhessék magukat” – tette hozzá.
Édesség, szépség és kedvesség – kényeztetés Bridgestone módra
A nőnapi „tavaszisminkelésen” a Bridgestone munkatársnői alkalmisminkeket is kipróbálhatnak. A kényeztetés során tanácsokat, tippeket is kapnak arról, hogyan készíthetnek maguknak otthon is professzionális sminket, akár egyszerű hétköznapra, vagy különleges alkalmakra. A váltott műszakokat is figyelembe véve a vállalat március 8-án, pénteken és március 11-én, hétfőn szervezi a rendkívüli nőnapi köszöntést, annak érdekében, hogy minél több kolléganője részt vehessen benne.
Nemzetközi nőnap – a nők és a béke ünnepe
Az első nemzetközi nőnapot 1911-ben tartották, a kezdeményezéshez ekkor még csak Ausztria, Dánia, Németország és Svájc csatlakozott. Hivatalos dátuma 1913 óta március 8-a, amit az ENSZ 1977-ben tette nemzetközi ünneppé, a nők iránti tisztelet és megbecsülés jelképeként. Magyarországon már több mint hetven éve, 1948 óta tartjuk meg a nemzetközi nőnapot. Ilyenkor hagyományosan a tavasz első virágaiból készült csokorral lepik meg a hölgyeket.