hadiipar

Szolgálatba állt a világ legnagyobb anyahajója

2017.07.23.

Nagyszabású rendezvény keretében, Donald Trump amerikai elnök jelentétében tartották a világ jelenlegi legnagyobb anyahajójának szolgálatba állításának ünnepét Norfolkban, az amerikai haditengerészet egyik legfontosabb bázisán – írta a hirado.hu.

Több mint háromszáz méteres hosszával jelenleg ez a világ legnagyobb hadihajója is egyben. Azonban nem nő ezáltal jelentősen az Egyesült Államok tengeri ereje, mivel a közel 52 éve szolgálatban álló USS Enterprise nevű anyahajót ezután törlik a flotta állományából.

337 méter hosszú, több mint 110 ezer tonna, és közel 18 milliárd dollárba került a világ legnagyobb hadihajója, amit az Amerikai Egyesült Államok szombattól használatba is vett, miután egy ünnepség keretében szolgálatba állt több amerikai hírportál tudósítása szerint. Fedélzetén négyezernél több katona 75-nél több harci repülőeszközt is működtethet több száz tonnányi bombával, rakétával.

Az Egyesült Államok 38. elnökéről elnevezett Gerald R. Ford repülőgép-hordozó és testvérhajói egy új hajóosztályt képviseli, vagyis az első új tervezésű hajó a több mint 40 éves Nimitz-osztály óta. Szolgálatba állítása azt is jelenti, hogy az eddigi – méretbeli – csúcstartó Nimitz-osztályú anyahajók az amerikai tengeri dominancia rangsorában a második helyre kerülnek. Összesen több mint 20 új rendszerrel büszkélkedhet a USS Gerald R. Ford - írta a hirado.hu.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.27
Az Euro NCAP nemrégiben tesztelte az Audi A6 legújabb, 2024-es generációját. Az Avant vagy....
2025.04.27
Ha dugóba kerültél, de semmilyen nyilvánvaló akadályt nem láttál, akkor egy fantomdugóba csöppentél....
2025.04.27
Az 1970-es évekig dízelmotorokat szinte kizárólag generátorokba, hajókba és haszongépjárművekbe....
2025.04.27
Az Osztrák Közlekedési Klub (VCÖ) adatai szerint tavaly 413 kerékpárt loptak el Burgenlandban. Ez....
2025.04.27
A kétszeres világbajnok eddig 13 gyorsaságiból 12-t nyert meg, és fölényesen vezet egy nappal a....
2025.04.27
Kigyulladt egy személyautó trélere az M5-ös autópálya Budapest felé vezető oldalán, Balástya....
2025.04.26
Több mint négymillió utassal zárult a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér első negyedéve. ..
2025.04.26
Elképzelhetetlenül gazdag a termékpalettája az egyre nagyobb tekintélynek örvendő Sanghaji....
2025.04.26
A tavalyi idényben megszerzett újonc bajnoki cím után idén az összetett pontverseny élére tör....
2025.04.26
Burgenlandban az elmúlt öt évben több mint 12 000 nyúl pusztult el az utakon. Az Osztrák....