Pozsony

Szlovákia felhagy az ellenőrzésekkel a határokon

2024.01.04.

Szlovákia nem hosszabbítja meg a szomszédos országokkal közös határon végzett ellenőrzéseket. Ezt Matúš Šutaj Eštok belügyminiszter erősítette meg a TV Markízának - írja a parameter.sk.

Jelenleg január 22-ig vannak érvényben a szlovák-magyar határon végzett ellenőrzések. A miniszter közölte: nem terjeszt be újabb javaslatot a meghosszabbításukra.

Ezt azzal indokolta, hogy az illegális migrációt érintő helyzet jelenleg nyugodt, ugyanakkor figyelni fogják a további helyzetet. Mint mondja, ha ismét növekszik majd az aktivitás az illegális migrációt illetően, akkor nem haboznak majd ismét bevezetni az ellenőrzéseket.

A miniszter szerint tavasszal jöhet az újabb hullám. Addig ezt az időszakot arra használják ki, hogy pihenjenek egyet a határokat őrző rendőrök és katonák, majd felkészülnek az esetleges újabb hullámra.

A belügyminiszter megerősítette, hogy kölcsönösen sem akar ellenőrzést bevezetni, tehát miután a környező országok elsőként vezetik be vagy terjesztik ki az ellenőrzést a közös határokon. „Példaként akarunk szolgálni. Szeretnénk betartani mindent, hogy a Schengen érvényben legyen, de illegális bevándorlókat nem engedünk be. Lehet, hogy eljött az ideje, hogy az osztrák, a lengyel és a magyar fél is átértékelje az ellenőrzések bevezetését” – jelentette ki.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.03.18
A Hegyeshalom felé vezető oldalon hatalmas, közel 10 kilométeres torlódás alakult ki. ..
2025.03.18
A Li Auto kínai elektromos járműgyártó bevétele 6,1 százalékkal rekordmagasra emelkedett a tavalyi....
2025.03.18
A Nissan Motor Co., Ltd. ismét elnyerte a CDP, egy globális környezetvédelmi civil szervezet....
2025.03.18
A Volkswagen-csoporthoz tartozó német luxusautó-gyártó Audi 7500 munkahely megszüntetését tervezi....
2025.03.18
Az Autós Nagykoalíció és az Autószerelők Országos Egyesülete a 2024/2025-ös tanévre is meghirdette....
2025.03.18
Baleset miatt megállították a forgalmat az M35-ös autópálya 43-as kilométerénél, Debrecen közelében....
2025.03.18
Egy hét, egy megye, 1348 megcsípett gyorshajtó. ..
2025.03.18
Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események az Útinform jelentése alapján. ..
2025.03.18
Elsüllyedt egy Cybertruck egy kaliforniai kikötőben, eklatáns bizonyítékot szolgáltatva arra, hogy....
2025.03.17
Manapság egyre kisebb motorokból próbálnak egyre nagyobb hatékonyságot elérni, de mindig szempont a....