Spanyolország
Úgy tűnik, hogy egyáltalán nem olyan forradalmi tett a dízel és a benzines autók forgalmazásának 2040 utáni betiltása, mint ahogy egyesek azt gondolták. Sőt, szélesedő nemzetközi tendenciáról van szó. Mi több, egyes országok már ezt a dátumot is megkésettnek tartják, és egyre közelebbi időpontokban akarják bevezetni az erre vonatkozó intézkedéseket.
Világszerte nem kevesebb, mint 14 ország deklarálta: néhány éven belül értékesítési tilalmat vezet be a dízel, a benzines, sőt, a hibrid autókra is. Mi több, egyes államok azt tervezik, hogy a bevezetést előrehozzák 2030-ra, sőt, 2025-re. Ezek közé tartozik két olyan állam, amely mind a lakosság számát, mind pedig a környezetszennyezés mértékét tekintve a világelsők közé tartozik. Kínáról és Indiáról van szó.
Ami az Európai Uniót illeti: Spanyolországon kívül nyolc további ország tervezi a belsőégésű motorok betiltását. Franciaország és az Egyesült Királyság a korábban kijelölt 2040-es dátumhoz tartja magát. Ám Dánia, Hollandia és Írország már 2030-at jelölte meg céldátumként. Svédország és Szlovénia is tanulmányozza ezt a lehetőséget. Az EU-n kívüli országok közül Norvégia jár az élen: a skandináv országban már 2025-től tilos lesz forgalmazni dízel, benzines és hibrid személyautókat, valamint a kishaszonjárműveket. A legmerészebb elképzelések Ausztriában születtek. Az osztrák kormány azt fontolgatja, hogy a tilalmat két éven belül, már 2020-tól bevezeti – írja az autopista.es spanyol autós szakportál.