biztosítás

Sokba kerülhet, ha lecsúszunk a március 15-i határidőről

2022.03.14.

Kedd éjfélig még utalhatjuk a gépjármadó idei első féléves részletét, sőt, hétfőn csekken is befizethetjük a nyitva tartó postákon. A mulasztó késedelmi pótlékra számíthat.

Már régen megérkeztek az au­­tó­sok elektronikus tárhelyére a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól, hogy mennyit kell fizetni március 15-ig. Határozatot azok kaptak, akiknek a tavalyihoz képest változott a gépjárműadójuk, akiknek nem módosult, azok csupán emlékeztető értesítést kaptak.

A gépjárműadó első részletét március 15-ig, a másodikat pedig szeptember 15-ig kell befizetni. Ha valaki elmulasztja, késedelmi pótlékra számíthat. Az adót ke­rekítés nélkül, forintra pontosan kell megfizetni a 10032000-01079160 számú, NAV belföldi gépjárműadó bevételi számlára.

– Aki a banki átutalást vá­­lasztja, a közleménybe az adószámát, illetve az adóazonosító jelét írja be, ne a rendszámát – hangsúlyozta az adóhivatal. Akik megszokásból a helyi ön­kormányzat sárga csekkjére vártak, rosszul tették, a NAV ugyanis nem küldött csekket, csak elektronikus értesítést az ügyfélkapun keresztül azoknak, akik így elérhetők. SMS-ben azonban lehetett kérni csekket a gépjárműadóhoz, és még a befizethetők azokban a postahivatalokban – jellemzően a nagyobb multiknál –, amelyek a négynapos hosszú hétvége hétfőjén is nyitva tartanak.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.05
Kamion és személyautó karambolozott az 1-es főút 95-ös kilométerszelvénye közelében, Ács térségében....
2025.02.05
A túlélés nagymestere, Bear Grylls vadonatúj televíziós sorozattal jelentkezik 2025-ben, amelyben....
2025.02.05
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy 53 éves férfi ellen, aki riasztópisztollyal fenyegetőzve....
2025.02.05
A kész járműveket szállító berendezések gyártói és a fuvarozók türelmi időt kértek a német VDI....
2025.02.05
Sok találmánya van az emberiségnek, amely megmaradt egyszerű használati tárgynak. Például a....
2025.02.05
A jövő mérnökei csapnak össze a szombati RobonAUT versenyen   ..
2025.02.05
Elbontják a határőrség őrhelyeit és a sávelválasztó betonelemeket a Nagylak II-Csanádpalota....
2025.02.05
Európában tart egy újabb kínai márka, amelyről feltehetően még a rendkívül sokszínű kínai piac....
2025.02.05
Az elmúlt héten a megengedett sebességhatárokat regisztráltan 1016-an lépték át. - A....
2025.02.04
A centenáriumi évben az energiavállalat a jövő alakítására fókuszál. ..