elekromobilitás
A Renault Twizy 2012-ben jött le először a futószalagról, de a modell sosem volt túl népszerű. Eddig mintegy 33,3 ezer darab kelt el belőle, magyar utakon alig találkozhattunk vele. Eleve viták voltak arról, hogy milyen járműkategóriába sorolandók a Twizyk, amelyekben nem a vezető mellett, hanem mögötte ül meglehetősen szorult helyzetében az egyetlen utas. Egyes vélemények szerint nem is autó, hanem motorkerékpár, vagy amolyan négykerekű "nehézmotor". A nyugati szaksajtóban jobbára elektromos „kvadrocikliként” vagy „mikroautóként” szokták emlegetni.
Magyarországon mindenesetre nem kapott zöldrendszámot, mert ilyet csak személygépkocsik kaphatnak, a Twizynek pedig motorkerékpáros a rendszáma. A jármű alig nyújt védelmet az időjárás viszontagságaitól, mert szinte teljesen nyitott, sem hűteni, se fűteni nem lehet. A 2,3 méter hosszú, másfél méter magas, 13 kilowattos akkumulátorral felszerelt Twizzy Urban 80-as kvadrocikli sebességét 80 km/h-rá korlátozták, a négy kilowattos Twizzy Urban 45-ös kistestvére pedig természetszerűen legfeljebb 45 kilométeres sebességgel mehet. Létezik egy teherszállító változata is, amelyben az utas ülését váltották ki rakodótérrel.
Négy éve a Twizyk gyártását átvitték Spanyolországból Dél-Koreába, mert Ázsiában nagyobb volt rá a kereslet. A Renault Twizy utolsó példányait az idén szeptemberben fogják összeszerelni.
A Twizy megüresedett helyét két elektromos autó foglalja majd el a Renault csoport által két éve alapított Mobilize alegység gondozásában. Hírek szerint a tavalyi párizsi autókiállításon bemutatott elektromos Mobilize Duo tandem kvadrociklit, illetve annak teherszállító változatát, az egy köbméteres rakodóterű Mobilize Bentót fogják gyártani. A modelleket kifejezetten a kereskedelmi és autómegosztó (carsharing) szektor számára fejlesztették.