porscheforever
Korábbi posztjainkban rengeteg érdekességet megosztottunk Ferdinand Porsche munkásságáról, még a saját márka létrehozása előtti korszakból. Már akkor is sokakat meglepett a kerékagymotoros villanyautó, vagy épp a hibrid Semper Vivus. Emellett egy húszas listán összegyűjtöttünk még több érdekességet, amelyhez most öt újat tudunk hozzácsapni, a Porsche Design „műhelyéből”.
A Porsche egyik védjegye a boxermotorjaik vérpezsdítő hangja, ezért talán nem meglepő, hogy a hangtechnika területén – más vonalon – is találkozhatunk a zuffenhauseni márkával. Nemrég a műértők számára elkészítettek egy hangfalat a 911 kipufogórendszeréből, ám hagyományos hangszereken is felfedezhetjük a Porsche nevet. A német zongora specialista, a Bösendorfer megbízásából terveztek a Porsche Design szakemberei egy 21. századi stílusú zongorát. A hangszer megőrizte a hagyományos értékeket, a dizájn és a felhasznált anyagok mégis illeszkednek a mai modern korszakba. A 185 éves múltra visszatekintő vállalat jól döntött, amikor a Porsche Design segítségét kérte.
Szintén kevéssé ismert, pedig fantasztikusan jól néz ki a Porsche Design tervezte bukósisak. A CP4 névre keresztelt bukósisakot 1976-ban mutatták be, megalkotásakor az űrhajósok fejfedői inspirálták a mérnököket és dizájnereket. Ez mind a küllemében, mind a technikájában megmutatkozik. Az akkoriban úttörőnek számító szellőzőrendszer és a biztonsági övek alapján készült kapcsos heveder hangsúlyozta a sisak modernségét. Emellett a plexit a sisak burkolatán belül rögzítették, így javítva az aerodinamikai tulajdonságait.
Ferdinand Porsche állítólag lelkes pipatulajdonosként eregette a dohányfüstöt, szóval nem meglepő, hogy a Porsche Design is előrukkolt egy saját pipával. Az úriemberek dohányzókellékét a motorblokkok hűtőbordái ihlették, és nem kizárólag látványos dizájnelemként funkcionálnak. Valóban elvezetik a hőt, így garantálva az egyenletesebben eloszló füstöt.
A Porsche Design 2008-ban egyesítette erejét a német Poggenpohl konyhabútor gyártóval, hogy egy igazi luxuskonyhát alkossanak. Egészen pontosan egy moduláris felépítésű konyhaszekrény szettet. Az alumíniumkeretbe foglalt, kezeletlen fa és matt üveg burkolattal készített konyhabútorok P7340 néven kerültek forgalomba. Moduláris kialakításuknak köszönhetően egyedi kívánalmaknak megfelelően helyezhetőek el a konyhának szánt területen, szóval a látvány mellett a praktikum is fontos tényezőként szerepelt a tervezők asztalán.
„Ütős gép” – elég sűrűn elhangzó felkiáltás például egy Porsche 911 GT3 láttán. Pedig a Porsche Design tervezte ütvefúróra ez jobban illene. A szerszám ugyanis valóban átüti a falakat! Természetesen ebben az esetben is előtérbe helyezték a funkcionalitást, de nem a dizájn kárára. A gép tetejére helyezett fogantyú, a könnyű alumínium és szénszálas műanyag felhasználása látványos, ugyanakkor a kényelmet is szolgálja, hogy az egyébként nem épp könnyű feladatokra szánt masinával kellemesebben teljen a munka.
Végül egy videó következik, amely egy guruló széket mutat be. Tökéletes választás azok számára, akik az irodában ,vagy otthon ülve is a Porsche 911 kényeztető ülésére vágynak. A szék háttámlája elektromosan állítható (újratölthető akkumulátorról üzemel), manuálisan állítható a kartámlája, illetve öt görgős kerekeken gurul, amely optimális irányíthatóságot biztosít. A Porsche szemmel láthatóan minden termékénél a tökéletességre törekszik, és még olyan apróságokra is gondol, mint a szék háttámlájába szerelt kis kampó a kabátok számára.