pályázatírás
Mit érdemes tudni a kapacitásbővítő pályázatokról?
A két pályázatot akár egymás „testvérének” is nevezhetjük, hiszen mindkettő célja, hogy támogassa a KKV-k fejlődésének, gazdaságban betöltött szerepének, piaci pozíciójának az erősítését, munkahelyek megtartását eredményező beruházásokat, a területi különbségek csökkentését, a térségi felzárkóztatás és a helyi gazdaság megerősítését. Lehetőség nyílik a modern eszköz- és gépparkok, valamint fejlett infrastruktúrával ellátott telephelyek kialakítására.
A két kiírás közötti különbség az, hogy a „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása (GINOP-1.2.2-15)” című pályázat a szabad vállalkozási zónák cégeinek tevékenységtől függetlenül is elérhető, a támogatás összege pedig minimum 5, maximum 50 millió forint. A „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése (GINOP-1.2.1-15)” pályázat esetében a támogatás pedig 50 és 500 millió forint között mozoghat.
A „nagytestvér” - Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése (GINOP-1.2.1-15)
A pályázat benyújtható: 2015. július 9-től
A pályázat címében nem véletlen szerepel a termelés szó, hiszen csak az ehhez kapcsolódó fejlesztések valósíthatóak meg. A projekt keretében kizárólag a pályázati felhívás 1. számú mellékletében foglalt, TEÁOR besorolás szerinti feldolgozóipari tevékenységek fejleszthetőek, így például cukorgyártás, tea és kávé feldolgozása, textilkikészítés és papírgyártás.
A kiírás támogatja a…:
Szükséges továbbá, hogy a vállalkozás legalább 1 éve működjön, és legyen legalább 1 bejelentett alkalmazottja.
A kiírásban új feltételek is szerepelnek. Az egyik ilyen feltétel, hogy a pályázati anyagban meg kell határozni úgynevezett mérföldköveket, a megvalósítást pedig ezekhez kell igazítani. Valamint, kötelező vállalásoknak is szerepelnie kell, így mint létszám fenntartás, árbevétel növekedés, személyi jellegű ráfordítások.
A projekt területi korlátozása, hogy nem támogathatóak a közép- magyarországi régió területén megvalósuló projektek.
A támogatás összege minimum 50 millió forint, maximum 500 millió forint, a támogatás mértéke pedig akár 50% is lehet!
A „kistestvér” - Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása (GINOP-1.2.2-15)
A pályázat benyújtható: 2015. július 9-től
A támogatható tevékenységek köre a fentebb ismertetett pályázathoz hasonló, hiszen szintén támogatja a…:
Valamint támogatja még továbbá az online megjelenést, hiszen a pályázat benyújtásakor a honlappal nem rendelkező támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt befejezéséig kialakítja saját honlapját.
Fő fókuszban a mikro és KKV-k állnak. A fenti pályázattal ellentétben itt már pályázhatnak újonnan alakuló, egy évnél rövidebb működéssel rendelkező cégek is.
Ezen kiírás esetében is igaz, hogy nem támogathatóak a közép- magyarországi régió területén megvalósuló projektek.
A támogatás összege minimum 5 millió forint, maximum 50 millió forint, a támogatás mértéke maximum 50% lehet!
Várhatóan most is nagy lesz a jelentkezés, ezért érdemes úgy készülni, hogy a pályázatunkat már az első, vagy az első napokon be tudjuk adni.
A pályázatok benyújtásában már egy egységes informatikai rendszer, a FAIR segít nekünk. Ennek a segítségével egyetlen, személyre szabott felület segítségével tudjuk kezelni a pályázatokhoz, projektekhez kapcsolódó különböző feladatokat.