buszsávok

Megint nagyot kaszáltak a rendőrök a buszsávokban

2022.02.15.

A BRFK és a BKK együttműködésének keretében ezúttal 44 szabálytalansággal találkoztak egy körözött embert pedig elfogtak - írja a police.hu.

A Budapesti Közlekedési Központtal kötött stratégiai partnerség keretében a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Budapesti Közlekedési Központ 2022. február 10-én ismét kiemelten ellenőrizte a budapesti buszsávok használatát.

Az akció során a rendőrök kitoloncolási határozat alapján egy körözött embert elfogtak, nyolc esetben tettek szabálysértési feljelentést, autóbusz forgalmi sáv jogosulatlan használata, forgalomból kivont járművel történő közlekedés, engedély nélküli vezetés és egyéb szabálysértések miatt, egy főt pedig figyelmeztettek. Az akció során 31 esetben helyszíni bírságot, 4 esetben pedig közigazgatási bírságot szabtak ki.

A BRFK és a BKK továbbra is prioritásként kezelik a jogosulatlan buszsávhasználat rendszeres ellenőrzését, hogy megszüntessék a közösségi közlekedés akadályozását, és biztosítsák a buszok zavartalan haladását. Ezért bármikor lehet számítani hasonló ellenőrzésekre.

Az ellenőrzésekről készült videó itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=BTIs1-0QJ04&feature=emb_imp_woyt

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.17
A HangZóna mai vendége Piri András, az Inter Cars partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2025.04.17
Az észak-amerikai közlekedésbiztonsági biztosító intézet, az IIHS 2025-re megszigorította átfogó....
2025.04.17
A Porsche jelentősen növelte az elektromos járművek értékesítési arányát 2025 első negyedévében:....
2025.04.17
Balesetek és útépítések nehezítik a közlekedést országszerte ezen a nyárias csütörtök délután. ..
2025.04.17
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-....
2025.04.17
Bár csak egyetlen métert tett meg fejjel lefelé, a teljesítmény így is lenyűgöző. ..
2025.04.17
Ki mondta, hogy egy dobozos áruszállító nem lehet izgalmas? Hogy fölösleges légterelőt és a....
2025.04.17
A Porsche Hungária az ország öt szakképző intézményének adományozott egy-egy oktatási célra....
2025.04.17
Van olyan sztrádaszakasz, ahol 15 km-es a torlódás és akár 1,5 órát meghaladó menetidő-növekedéssel....
2025.04.17
A Rotax motorral szerelt Can-Am márkát elsősorban strapabíró quadjairól és brutális teljesítményű....