járműgyártás

A korábbi kettő helyett egy műszakban termel a Magyar Suzuki

2014.10.14.

Egy újabb autó gyártásának előkészítése folyik, amihez állítani kell a gyártósorokon, a gépeken, és megszűnt a Splash modell, valamint az eredeti SX4 gyártása, ezért a termelést visszafogták az esztergomi gyárban.

Visszafogta termelését az esztergomi Magyar Suzuki Zrt. – erősítette meg a Napi Gazdaság értesülését Ruska Viktória vállalati kommunikációs vezető, akitől a lap megtudta, hogy a gyárban egy ideje a korábbi kettő helyett egy műszakban dolgoznak, és ez már így is marad az év végéig.

Esztergom, Suzuki-gyár

Az újság keddi cikke szerint a döntés hátterében két tényező húzódik meg. Egyrészt megszűnt a Splash modell, valamint az eredeti SX4 gyártása. Utóbbinak van egy változata, az SX4 S-Cross, amelynek egy évvel ezelőtt volt a bemutatója. Jelenleg tehát két modell, az S-Cross és a Swift készül Esztergomban. 

A másik ok, hogy egy újabb autó gyártásának előkészítése is folyik, amihez állítani kell a gyártósorokon, a gépeken. Az új modell, a Vitara sorozatgyártása a jövő év elején kezdődik. 

A Suzukinál arra számítanak, hogy ennek ellenére is hozni tudják a 2014-re kitűzött gyártási darabszámot, vagyis továbbra is azt tervezik, hogy körülbelül 150 ezer autó gördül le a gyártószalagról ebben az évben. 

Ruska Viktória a lapnak elmondta, hogy a műszakban dolgozók átszervezésével kezelik a visszafogottabb termelést, és az új modell sorozatgyártásának elindítása után ismét szükség lesz a két műszakra.

MTI

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.11
Sokan fogják fel az autótartást, mint maszkulin jellemzőt. Ha megfosztják őket a kocsijuktól, akkor....
2025.02.11
Kedden elindult a Tesla Inc. amerikai elektromobilitás-technológiai és energetikai vállalat....
2025.02.11
A Toyota Hino divíziójának ügye a legnagyobb a Volkswagen Dieselgate botránya óta.  ..
2025.02.11
Turbó-fokozatba kapcsolt az építkezés a Hungaroringen: 900 ember dolgozik naponta azért, hogy....
2025.02.11
Közép- és Kelet-Európa talán legszebb fekvésű autógyárában 2023-ban 350 ezer Kia személyautó....
2025.02.11
Sok munkával telt a WRC holtszezonja a japánok gyári csapatának, mivel gyorsan kellett reagálni az....
2025.02.11
Elon Musk amerikai üzletember nettó vagyona idén először került 400 milliárd dollár alá, ami az....
2025.02.11
Volt olyan sofőr, akit a több százezres bírság sem rettentett vissza attól, hogy száguldozzon. És....
2025.02.11
Bombaként robbant a hazai autós társadalomban a hír, hogy legálisan használható LED-es fényforrás a....
2025.02.11
A Készenléti Rendőrség Regionális Bevetési Igazgatóság Debreceni Osztályának járőrei szúrták ki azt....