Volkswagen

A hegyekben találkoztak a Volkswagen Transporterek szerelmesei

2014.07.29.

Kétévente Volkswagen Transporter T1-esektől, azaz a Bulliktók hangosak az ausztriai Grossglockner hágói. Idén tizedszer találkoztak a különleges autók rajongói és szerelmesei.

A Volkswagen buszok kultusza egyre szélesebb körben terjed, míg az első ilyen találkozón huszonnyolcan vettek részt, addig az idei 10. jubileumi rendezvényen a Transporter-generáció képviselői négyszáznál is több autót vonultattak fel.

Minden találkozó fénypontja a kalsi Glocknerstraßen végigvonuló konvoj, amely a 700 méteres szintkülönbséget leküzdve az 1920 méter magasan fekvő Lucknerhausig menetel a kelet-tiroli romantikus hegyormok közötti szerpentineken. Felejthetetlen látvány a Transporterek végtlennek tűnő felsorakozása a 3798 méter magas hósapkás Grossglockner lábánál.

A háromnapos rendezvény során lehetőség van természetjárásra, Kelet-Tirol szépségeinek felfedezésére, de akit csak az autók érdekelnek, az részt vehet a találkozó legidősebb és legszebb autójának kiválasztásában és megünneplésében, este koncertek és vidám összejövetelek szórakoztatják a közönséget.

A németek mellett olasz, holland, svájci, szlovén, cseh, skót Bullik is rendszeres vendégek, de nem maradhattak ki a magyarok sem. Mint azt Ránky Dezsőtől, T3-tuning Klub egyik vezetőjétől megtudtuk, három magyar T1-es képviselte hazánkat, akikhez csatlakozott két ausztriai magyar Bullija. A veteránokat négy T2-es, és két T3-as is elkísérte. A magyar T1-esek ötven év körüliek, van köztük gyári állapotú és teljesen tuningolt is. Ránky Dezső elmondta, hogy mind saját lábon érkeztek a 600 kilométerre lévő Kalsba, ahol mindannyian részt vettek az embert és kocsit próbáló 200 kilométeres szombati hegyi túrán.

Az idei rendezvény látogatói szerencsésnek mondhatják magukat, mert az idő kedvezett a felvonulásnak, két évvel ezelőtt jégeső zavarta az ünneplést. „Az egyik legszebb pillanat minden kalsi találkozón, amikor a túra során sikerül megmászni a hegyeket és ott állhatunk Ausztria kocsival megközelíthető legmagasabb pontján. De a legszebb pillanat a hazaérkezés és az a tudat, hogy az ötvenéves géppel simán, esemény nélkül megtettük az 1500 kilométeres túrát. Idén sajnos egy útlezárás miatt” - idézi fel a Kuszto néven ismert autós friss élményeit -, „szétszakadt a 400 autós konvoj, így nem tudtunk olyan fotókat készíteni, mint régebben, ahol amerre csak néztünk T1-T2 buszok voltak.”

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.27
Igaz, hogy eddig még csak a naptár mutatta, hogy milyen évszakban járunk, de nem kell sok, hogy....
2025.12.27
Folyamatosan korszerűsödik a járműállomány - mondta Fülöp Attila, a Belügyminisztérium....
2025.12.27
A Hyundai elektromos egyterű óriás bemutatására készül a Staria modellcsaládból. A nyugati....
2025.12.27
A Budapesti Közlekedési Központ és az Irányító Hatóság aláírta azt a támogatási szerződést, amely....
2025.12.27
Miközben Európa évek óta küzd a súlyos sérülések visszaszorításáért és több országban is....
2025.12.27
Mindhárom vezető japán autógyártó novemberi visszaesésről számolt be az előző év azonos hónapjához....
2025.12.27
A háromrészes, profi produkció a gyári csapat felkészülését követi nyomon, a fejlesztési és....
2025.12.27
Év vége felé a szarvasvonulás gyakori, látványos és egyben veszélyeket is hordozó természeti....
2025.12.27
A Toyota legújabb reklámja kreatív, látványos és – mindenekelőtt – emlékezetes. A hatóságok szerint....
2025.12.27
A Saic Motorhoz tartozó Maxus egy erős, takarékos és meglepően tágas utastérrel rendelkező....