jármű
Nyáron az utastér belsejében a hőmérséklet igen hamar elviselhetetlen szintet érhet el. De mi van, ha éppen nem működik a légkondi vagy mondjuk az erre való érzékenység miatt azt jobb nem használni.
A légkondicionáló helyett egy kis hordozható ventilátor is használható. Ezekből léteznek akkumulátorral működők, illetve olyanok, amelyeket az autó szivargyújtójához vagy USB-aljzatába kell csatlakoztatni.
Az is jó megoldás, ha nedves rongyot helyezünk a szellőztető rendszer rácsaira, ezzel az ott beáramló meleg levegőt lehűtjük. Azonban több nedves, akár hűtőtáskában tárolt rongyot kell előkészíteni annak érdekében, hogy gyorsan cseréljük azokat, amelyek már megszáradtak.
Egy másik lehetőség, ha egy jégakkut egy tálcára helyezve, lerakunk az autó aljára, az utasoldali részre. Ily módon, amikor az alsó szellőzőnyílásokól kilépő levegő áthalad a jégen, az utastér hőmérséklete automatikusan csökken. Hosszú utak esetén tartalék jeget kell hozni egy hűtőtáskába.
Az autó ablakaira tett sötétítő fóliák is jelentősen csökkenthetik a jármű belsejében lévő meleget, még akkor is, ha a klímaberendezés ki van kapcsolva, mivel képesek hatékonyan szűrni a nap sugarait. A sötétítő fóliák használatára azonban bizonyos korlátozások vonatkoznak.
Az utastér belső hőmérsékletéhez igazított ruházat a légkondicionáló használata nélkül is segíthet a kellemes utazásban. Ezért válasszon laza ruházatot, amely nem tapad a bőrhöz és pamutból vagy lenből készült. A ruhák színe szintén fontos: a világosabb árnyalatúak nem szívják fel túlzottan a nap hőjét, ezzel csökkentik a hő érzékelését.
A lábak fontos szerepet játszanak a testhőmérséklet szabályozásában, ezért elengedhetetlen, hogy ne melegedjenek túl. Mezítláb vagy papucsban vezetni nem biztonságos, következésképpen nyáron a legjobb megoldást a vékony tornacipő vagy a boka fölött zárt szandál képviseli.
Forrás: sicurauto.it