környezettudatosság
Brazília talán a világ első országa volt, ahol megvalósult a megújuló forrásból származó, alternatív üzemanyag kultúrája. Az 1970-es években, kormányzati és gazdasági kezdeményezésre indult be a cukornád alapú etanol üzemanyag gyártása; az ország mára a világ első számú etanol-exportőre, az újautó-forgalmazásban pedig a flexi-fuel (benzin-etanol) üzemű járművek 50 százalékot meghaladó arányban részesednek a benzines gépkocsik eladásaiból.
Nem véletlen, hogy Brazília az az ország, ahol elkészítették a világ első benzin-etanol üzemű hibrid gépjárművét. A Prius Hybrid FFV (flexi-fuel vehicle) küldetése kettős: egyrészt bevezetésével még népszerűbbé kívánják tenni a hibrid technológiát a hatalmas országban, másrészt még a Toyota Prius eleve kedvező (európai kivitelében akár 83 g/km) CO2-kibocsátásához képest is drasztikusan csökkenteni lehet vele a közlekedés környezeti terhelését, tisztán etanol (E100) üzemben a Prius Hybrid FFV teljesen szénsemlegesen közlekedik.
A kormányzati és oktatási intézmények, valamint a brazil cukornádszövetség (UNICA) bevonásával megvalósult projekt a Toyota „Környezetvédelmi Kihívás 2050” programjának szerves részét képezi, és hozzájárul ahhoz, hogy a program célkitűzéseivel összhangban a Toyota globális CO2-kibocsátása 2050-re a 2010-es értékek egytizedére essen vissza. A program további céljai a járművek szénsemlegességének egész élettartamukra vonatkozó megvalósítása, beleértve a nyersanyagok előállítását és a gyártást, valamint hogy 2030-ra 5,5 millió darabra növelje részben vagy teljesen elektromos üzemű járműveinek éves eladását.