Continental
Tőzsér János, a SZIE rektora elmondta, a cég segíti az egyetemen tanuló hallgatók elméleti és gyakorlati képzését, és így a későbbi sikeres elhelyezkedésüket. Hozzátette, az egyetem elkötelezett a szakemberek utánpótlásának biztosításában, valamint a magasabb szakmai színvonalú képzésben, amelyhez hozzátartozik a megállapodás révén létrejövő gyakornoki program, egy speciális ösztöndíj, valamint a szakmérnöki képzések elindítása.
Magyar László, a kft. cégvezetője arról beszélt, hogy a Continental mint technológiai vállalt szerepet vállal a jelen és a jövő tehetségeinek gyakorlati képzésében, hozzájárulva ezáltal a fenntartható fejlődéshez. Molnár András, a cég HR-menedzsere kitért arra, hogy vállalatuk Magyarországon két telephelyen közel 3500 embernek ad munkát, fontos számukra a fenntarthatóság, valamint, hogy minél korábban megtalálják a jövő tehetséges szakembereit.
Magyar Ferenc, a SZIE kancellárja kifejtette, hogy az ilyen együttműködések révén juthat a magyar ipar gyakorlatorientált és felkészült szakemberekhez. A Continental cégcsoporthoz tartozó kft. honlapja szerint a cég 1995 óta van jelen Magyarországon Makón és Vácon, ahol hűtő- és fűtőtömlők gyártásával, valamint az autóipar számára üzemanyagtömlők előállításával foglalkoznak a gumi- és műanyagipari technológiák vezető specialistájaként. A cég két telephelyén a termelés összesen több mint 35 000 négyzetméteren folyik 3500 alkalmazottal.