Kommunikáció

Egységesítené a járművek közötti kommunikációs csatornát a Bosch

2019.04.03.

Nem éppen egységes a járművek közötti kommunikáció manapság. Az autók C-V2X és ITS-G5 alapokat használnak. A Bosch egysége révén azonban lehetővé válik az eltérő csatornák közötti kapcsolat megteremtése.

Napjainkban nem lelhető fel egységes alap a járművek közötti kommunikációban. A kínai és az európai piacok is eltérő technológiát használnak, keleten a Cellular-V2X (C-V2X) a nyerő, míg Európában és az USA-ban egyre inkább hajlanak a DSRC és az ITS-G5 kiegészítéssel ellátott C-V2X felé. A Bosch univerzális egysége közös alapra hozná az eltérő alapokat használó kommunikációt. A Veniam nevű startuptól származó szoftver végzi a felügyeletet, és ez felel a folyamatos és zökkenőmentes kapcsolatért.

A feladat összességében nem kicsi, hiszen elengedhetetlen a gyors és pontos adatátvitel – különösen a biztonságreleváns területeken. Azonban a Bosch révén drámaian megnő a járművek adatfeldolgozó kapacitása, hozzájárulva a még biztonságosabb közlekedéshez.

Forrás: 
www.springerprofessional.de

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.28
Az autókban számos olyan apró funkció rejlik, amelyek a kényelmet és a biztonságot szolgálják,....
2025.12.28
A CUPRA újra a határokat feszegeti a nagy teljesítményű design világában: visszatér a legendás,....
2025.12.28
Elkezdődött a visszaszámlálás, hamarosan az utakon a Volkswagen ID. Polo! - írja Facebook-oldalán a....
2025.12.28
Szombat este Leondingban (Linz-járás) a B1-es autóúton egy gyorshajtót kaptak el, aki majdnem 100....
2025.12.27
Igaz, hogy eddig még csak a naptár mutatta, hogy milyen évszakban járunk, de nem kell sok, hogy....
2025.12.27
Folyamatosan korszerűsödik a járműállomány - mondta Fülöp Attila, a Belügyminisztérium....
2025.12.27
A Hyundai elektromos egyterű óriás bemutatására készül a Staria modellcsaládból. A nyugati....
2025.12.27
A Budapesti Közlekedési Központ és az Irányító Hatóság aláírta azt a támogatási szerződést, amely....
2025.12.27
Miközben Európa évek óta küzd a súlyos sérülések visszaszorításáért és több országban is....
2025.12.27
Mindhárom vezető japán autógyártó novemberi visszaesésről számolt be az előző év azonos hónapjához....