Modell
Természetesen jobban megnézve a modellt és annak képességeit, azért ennél többről van szó. Ebben a cikkben egy kicsit közelebbről megismerkedhetünk a Mavic Air modellel és pár videót is bemutatunk, melyben a legfontosabb infókat adjuk át a modellről. Hiperszuper részletességgel nem tárgyaljuk a használatot, funkciókat, mivel kismillió bemutató cikk van, és aki már látott DJI terméket, könnyen eligazodhat az új modellel működésében.
A Mavic Air drón tehát a DJI újabb összecsukható, és így könnyen hordozható modellsorozatába passzol a Spark és a Mavic Pro után. (A Tello-ról most ne beszéljünk, az egy kis okos, de mégiscsak mini drón, nem egy ligában játszik ezzel a 3 termékkel)
Méreteit tekintve is a Spark és a Mavic Pro közé sikerült illeszteni, de van pár olyan tulajdonsága, amiben jobb, mint kisebbik testvére, és jobb, mint a nagyobbik, van pár, amiben viszont nem olyan jó.
A legfontosabb paramétereket egy összehasonlító táblázatba rendeztem számotokra, ami segít egyből átlátni, mi az amiben többet, és mi az amiben kevesebbet kapunk, amikor a Mavic Air mellett döntünk.
Kamera
Mindhárom készülékhez 3 cellás, LiPo akkumulátor biztosítja a tápellátást, intelligens fedélzeti elektronikával egybeépítve.
Kapacitásuk eltérő.
A fenti táblázatot böngészve jól látszik, hogy megjelenésük sorrendjében, elsősorban a kamera képességei javulnak drámaian. A 3 modell közül a “legöregebb” a Mavic Pro (és ugyanide tartozik a Mavic Pro platinum is) , funkciókban, teljesítményeben jobb, de kamerában gyengébb, mint a “legfiatalabb” Mavic Air.
A táblázat alapján az is látszik, hogy a relatív olcsóbb kivitelek, (Spark, vagy Air) bizonyos kompromisszumra kényszerítenek minket repülési idő, vagy a jelsugárzás, irányítás területén. (WIFI szemben az OcuSync képességei)
Ez a legtöbb modellező számára érdektelen, de az tény, hogy városias, épületekkel tűzdelt, zavaroktól hemzsegő légtérben a Spark és az Air elvérzik a Pro mellett, ellenben a fotós képességeit tekintve, az Air elég komoly!
Nekem kifejezetten tetszik néhány részletmegoldás a távirányítón (levehető kontroll karok, melyeket nem hagyunk el, mert a távba bepattinthatóak, viszont így védelmet élveznek a szállítási sérülések ellen), a gimball védő és rögzítő eleme is nagyon okos megoldás.
A hátsó szenzor nagyon sok modellező drónját fogja megmenteni a leeséstől hátrafele repülés közben… és még számtalan egyéb jópofa ötlet.
A modell kibontásáról és az első lépésekről készítettünk néhány videót, melyet ajánlok figyelmetekbe.
https://www.youtube.com/user/ModellHobbyKft/videos
A modellt a Modell & Hobby webshopjában lehet megvásárolni!