Győr
„A Széchenyi István Egyetemmel kiváló partnerségben és kimagasló szakmai színvonalon valósítjuk meg a duális felsőfokú képzést. A versenyképes tudás megszerzésén túl az oktatási modell óriási előnye, hogy lehetővé teszi a végzett fiatalok azonnali integrálását a vállalati szervezetbe, kultúrába és folyamatokba, köszönhetően a gyakorlatorientált oktatásnak”, mondta Dr. Knáb Erzsébet, az Audi Hungaria személyügyért és szervezetért felelős igazgatósági tagja.
Jelenleg 44 hallgató folytatja tanulmányait ebben a képzési formában. Az oktatás során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyetemen sajátítják el, jelentősen megnövelt óraszámú gyakorlat mellett, amelyet az Audi Hungaria tesz lehetővé az egyetemistáknak. Az Audi
Hungariánál szakterületi mentorok kísérik a hallgatók gyakorlati képzését. Ennek során nem csak a vállalat életébe pillanthatnak be, hanem megismerhetik és elsajátíthatják a nagyvállalati gondolkodásmódot, és a konkrét szakmai ismeretek, valamint a gyakorlati tapasztalatok mellett megtanulhatják a vállalati folyamatokat.
2015. január 1-jén alapította a vállalat a győri egyetemmel karöltve az Audi Hungaria Járműmérnöki Kart. A karhoz immár hét tanszék tartozik: a Belsőégésű Motorok és Járműhajtások Tanszék, a Járműgyártási Tanszék, a Járműfejlesztési Tanszék, az Anyagtudományi és Technológiai Tanszék, a Környezetmérnöki Tanszék, a Logisztikai és Szállítmányozási Tanszék, valamint 2019 óta az Audi Hungaria Külső Tanszék. 2014-ben a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karon megalapították a Vezetéstudományi és Szervezeti Kommunikáció Tanszéket, amely szintén az Audi Hungariával közösen jött létre.