Continental
Addig persze még hosszú az út, de már most látszik, hogy lépésről lépésre haladva a jövőben mely alapanyagok fognak helyet kapni az abroncsgyártásban. Ezek közé tartoznak például a mezőgazdasági melléktermékek, például a rizshéjból keletkező hamu, a pitypangból készült gumi, illetve az újrahasznosított PET-palackok.
Claus Petschick, a Continental Tires fenntarthatósági részlegének vezetője egyértelműen fogalmaz a Continental küldetését illetően: „A Continental jó úton halad abba az irányba, hogy a fenntarthatóság tekintetében a gumiabroncsipar legfejlettebb gyártóvállalatává váljon. Célunk, hogy legkésőbb 2050-re 100 százalékban fenntartható anyagokat használjunk az abroncstermékeinkben.” Majd hozzáteszi: „Innovatív képességeink lehetővé teszik számunkra, hogy új és még fenntarthatóbb megoldások felé nyissunk. Ez mindenre kiterjed, az anyagaink eredetétől és beszerzésétől a gumiabroncsok újrafelhasználásáig és újrahasznosításáig.”
A Continental szabványos személygépkocsi-abroncsaiban már ma is nagyjából 15-20 százalékban megújuló vagy újrahasznosított anyagokat használnak. A fenntartható anyagok arányának további növelése, illetve az értékes erőforrások megőrzése érdekében a Continental folyamatosan elemzi és felülvizsgálja az abroncsgyártásban használt valamennyi nyersanyagot.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!