Toyota
A Toyota Kutatóintézet (TRI) szakirányú létesítményekkel, egyetemekkel és vállalatokkal együttműködve folytat anyagtudományi kutatást, amelybe körülbelül 35 millió dollárt ruház be a következő négy év során: a fejlett anyagok tervezését és felfedezését célzó projektben a mesterséges intelligencia is fontos szerepet játszik. A program kezdeti célja az anyagtudomány forradalmasítása, valamint az akkumulátorokban és az üzemanyagcella-katalizátorokban felhasználható új, fejlett anyagok azonosítása, amelyek révén közelebb kerülhet a nulla károsanyag-kibocsátású és szénsemleges járművek megjelenése.
“A Toyota meggyőződése, hogy a mesterséges intelligencia fontos alaptechnológia, amely számos iparágban komoly előrelépést hozhat. Büszkék vagyunk rá, hogy ennek segítségével tolhatjuk kijjebb az anyagtudomány határait.” – fogalmaz Eric Krotkov, a TRI tudományos vezetője. “Az anyagkutatás felgyorsítása segít a tiszta energia jövőbeli alapjainak lefektetésében, ezzel pedig a Toyota célkitűzésének megvalósításában, hogy 2050-re globális szinten 90 százalékkal csökkentsük új járműveink átlagos CO₂-kibocsátását.”
A kezdeti kutatási projektekben több neves partner is részt vesz: a Stanford Egyetem, a Massachusetts Műszaki Egyetem, a Michigan Egyetem, a Buffalo Egyetem, a Connecticut Egyetem, valamint az anyagtudományra szakosodott brit Ilika vállalat. A TRI emellett további kutató partnerekkel is tárgyalásokat folytat.
A célok eléréséhez a TRI következő programokban is részt vesz:
Az akkumulátorok és üzemanyagcellák új változatainak és anyagainak kifejlesztés
Szélesebb körű projektek a gépi tanulás, a mesterséges intelligencia és az anyaginformatika újszerű alkalmazásának kidolgozására
Új, automatikus anyagkutató rendszerek megalkotása, amelyek egyesítik a szimulációt, a gépi tanulást, a mesterséges intelligenciát és/vagy a robotikát