automatizált vezetés
A vezető állapotát vizsgáló rendszer a műszerfalba épített szenzorok adataira támaszkodik. Ezek infravörös fénnyel világítják meg a vezetőt, aki ebből semmit sem vesz észre, mert az IR-fény a tartománya kívül esik az emberi szem által érzékelhető tartományon. A szenzorok a vezető szemmozgását és fejtartását vizsgálják, vagyis tudják, hogy a vezető az adott pillanatban hová figyel.
Ha az autó azt érzékeli, hogy a vezetője nem figyel eléggé, a modern vezetéstámogató rendszerek (pl. távolságtartó tempomat, fékasszisztens, holttér-figyelő, sávtartó automatika) érzékenyebbé válnak, vagyis korábban avatkoznak be. A rendszer a biztonsági előnyök mellett arra is használható, hogy az autó felismerje a vezetőjét, és automatikusan rá állítsa az ülést, a kormányt, a klímaberendezést és a különböző fedélzeti rendszereket. A szemmozgásból a rendszer azt is tudja, hogy merre néz a vezető, vagyis, hogy melyik külső és belső lámpákat kell felkapcsolnia. Ha a vezető elbóbiskol, az autó természetesen megkísérli felébreszteni.
További felhasználásai lehetőség adódik majd az automatizált vezetésre képes autókban. Ezekben az elektronika a szenzorok adatai alapján el tudja majd dönteni, hogy a vezető alkalmas-e arra, hogy visszavegye a jármű feletti irányítást a géptől, amikor a körülmények már nem alkalmasak arra, hogy a robotpilóta önállóan vezessen.